zabieg makijażu permanentnego, makijaż permanentny ust, makijażu permanentnym brwi

Nazywam się Agnieszka Więckowska-Golonka, jestem linergistką i od ponad 4 lat zajmuję się mikropigmentacją, jestem też właścicielką SO SKIN Studio. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach i warsztatach z zakresu pigmentacji brwi, oczu oraz ust, regularnie biorę udział w konferencjach i seminariach dotyczących makijażu permanentnego. Ukończyłam również studia podyplomowe Kosmetologia w Medycynie Estetycznej, aby dodatkowo zgłębić temat nowoczesnych technik zabiegowych w kosmetologii.

Odkąd pamiętam fascynuje mnie to, jak bardzo zadbana skóra i odpowiedni makijaż potrafią odmienić twarz, wydobywając atuty urody. Wiem jak ważny jest wygląd zewnętrzny, poczucie atrakcyjności i samoakceptacji.

Jestem entuzjastką delikatnego podkreślania urody, nie przerysowanego i nie sztampowego. Zawsze indywidualnie dobieram kształt brwi i kresek do urody klientki, tak aby wydobyć jej naturalne piękno, ale nie utracić indywidualności.

Zapraszam na bezpłatne konsultacje, podczas których odpowiem na wszystkie pytania i rozwieję wątpliwości związane z zabiegiem makijażu permanentnego.

makijaż permanentny, makijaż permanentny brwi, brwi ombre, makijaż permanentny oczu

Zagęszczenie linii rzęs

Makijaż permanentny brwi

Kształt brwi to jeden z najbardziej wyrazistych elementów twarzy. Ich odpowiednia stylizacja może subtelnie podkreślić wygląd twarzy, pozytywnie wpłynąć na jej zmysłowość oraz zatuszować naturalną asymetrię.

makijaż permanentny katowice, makijaż permanentny brwi, brwi ombre, makijaż permanentny oczu

Makijaż permanentny powiek

Pigmentacja powiek polega na wykonaniu kreski prowadzonej na linii rzęs, ostateczny efekt jest więc bardzo subtelny, naturalny i elegancki. Oferta obejmuje 3 zabiegi: zagęszczenie linii rzęs, kreskę przedłużoną oraz kreskę przedłużoną z cieniowaniem.

makijaż permanentny ust, usta permanentne

Makijaż permanentny ust

Makijaż ust to modelowanie konturu i koloru ust oraz wyrównanie niewielkich asymetrii. W efekcie dostajemy bardziej pełne i zmysłowe usta, nadające twarzy zdecydowany i pewniejszy wygląd.

Pozwól sobie na chwilę przyjemności

Umów się na wizytę do naszego salonu kosmetycznego i poczuj się odmieniona!

Makijaż permanentny Katowice

W czasach obecnych istnieje wiele sposobów na to, by skutecznie poprawić swoją urodę. Jedną z takich jest makijaż permanentny, który sprawia, że twarz staje się bardziej wyrazista. Jest to rodzaj stałego make-up’u, który polega na zaaplikowaniu pod skórę odpowiedniego koloru pigmentu. Makijaż permanentny to zabieg kosmetyczny, a najczęściej stosuje się go do podkreślenia brwi, ust czy też oczu. Zaaplikowanie pigmentu pod skórę odbywa się za pomocą igły, co przypomina metodę wykonywania tradycyjnego tatuażu, nie mniej jednak zabieg ten ma inne przeznaczenie. Makijaż permanentny to doskonały sposób na zaoszczędzenie czasu zwłaszcza o poranku, kiedy to nakładamy na twarz codzienny makijaż, aby nasz wygląd był nienaganny. Dzięki zabiegowi istnieje możliwość poprawy wyrazistości oprawy oczu, optyczne powiększenie ust czy też korekcja kształtu brwi. Niezmywalny makijaż permanentny świetnie przydaje się podczas zabieganych poranków czy choćby na basenie, gdzie nasza twarz pozostaje zawsze delikatnie podkreślona i świeża. Po zabiegu usta permanentne

Jak przebiega wykonania makijażu?

Sam zabieg makijażem permanentnym rozpoczyna się od wykonania odpowiedniego szkicu oraz wizualizacji efektu, jaki możemy uzyskać po wykonaniu zabiegu. Jeśli zajdzie taka potrzeba, w miejscu, w którym ma zostać wykonany stały makijaż podaje się znieczulenie, by zabieg przebiegał bez zbędnego bólu dla pacjenta. Całość zabiegu odbywa się w czasie od 1 godziny do 3 godzin, w zależności od ilości pigmentu wykorzystywanego podczas niego jak i miejsca jego podania. To, co wpływa na trwałość makijażu zależy od kilku ważnych czynników, a są nimi przede wszystkim: rodzaj pigmentu jak i zastosowanej metody zabiegu, ilość ekspozycji na słońce, czyli im ona częstsza tym szybsze blednięcie makijażu, stosowanie leków, ponieważ niektóre powodują rogowacenie naskórka, stosowanie zabiegów pielęgnacji skóry, zwłaszcza tych złuszczających naskórek, odpowiednia pielęgnacja skory po wykonaniu zabiegu makijażem permanentnym, od rodzaju cery, stanu skóry jak i od wieku pacjenta. Należy pamiętać, że u osób starszych efekt zabiegu utrzymuje się dłużej, co związane jest ze zwolnieniem procesów odnowy naskórka. Rozumiemy przez to wolniejszy proces złuszczania się wierzchniej warstwy skóry, przez co makijaż permanentny utrzymuje się dłużej.

Makijaż permanentny brwi Katowice – brwi permanentne

Permanentny makijaż brwi można z powodzeniem przyrównać do tymczasowego tatuażu. Polega on na wprowadzeniu pod skórę odpowiedniego koloru barwnika, a odbywa się to za pomocą igły czy też specjalnie przystosowanego do tego ostrza, zależy to od wybranej metody. Dzięki zabiegowi można zmienić kształt łuku brwiowego ale również optycznie zagęścić brwi. Efekt zabiegu makijażu permanentnego jaki są brwi permanentne jest niezwykle efektowny i piękny, a jego zaleta to również pozbycie się kompleksów, jeśli takie występują jak i oszczędność czasu na własnoręczne malowanie czy korygowanie brwi oraz poprawia linię rzęs. Sam zabieg trwałego makijażu brwi trwa mniej więcej około 2 godzin. Nie mniej jednak jego ostateczna długość zależy od kilku etapów zabiegu wykonywanego w salonie kosmetycznym. Pierwszy polega na wykonaniu rysunku brwi oraz na jego ewentualnych poprawkach oraz na doborze odpowiedniej barwy pigmentu do typu urody, cery i koloru włosów. Następnie specjalista nakłada znieczulenie w kremie na łuk brwiowy, a końcowy etap to samo wykonanie zabiegu. Co więcej, warto pamiętać o możliwości skorzystania z poprawki makijażu, jeśli wystąpi taka konieczność, w okresie 4 tygodni po wykonaniu wszystkich czynności zabiegowych. Wizyta ta będzie polegała na utrwaleniu kształtu i koloru wykonanych już brwi, ale również na uzupełnieniu jakichkolwiek powstałych podczas gojenia ubytków.

Zabieg makijażu permanentnego – zagęszczenie rzęs

Oczywiście makijaż permanentny brwi jak każdy zabieg, również i ten ma swoje wskazania i przeciwwskazania. Mimo tego, że zabieg ten jest bardzo bezpieczny, nie można wykonywać go będąc w ciąży jak i w okresie karmienia piersią, podczas występowania łuszczycy, hemofilii, cukrzycy, chorób serca i krwi, zakażenia HIV jak i również kiedy jest się w trakcie terapii nowotworowej czy też posiada się aktywne infekcje skórne. Osoby, które stosują sterydy, leki przeciwzakrzepowe czy niektóre antybiotyki również nie powinny podlegać zabiegowi makijażu permanentnego brwi. Natomiast jeśli nie występują żadne z wymienionych sytuacji, można bez problemu udać się na zabieg. Jest on w szczególności przeznaczony kobietom, które cenią sobie zarówno czas jak i wygodę, ale również pragną uzyskać idealne, kształtne brwi w pełnym wymiarze. To również zabieg dla osób, które posiadają bardzo rzadkie brwi i chciałyby je wypełnić jak i dla tych, którzy przechodzili chemioterapię czy też uszkodzili swoje brwi podczas nieudolnego zabiegu depilacji.

Zafunduj obie idealną linii rzęs

Co do samego zabiegu jaki mjest makijaż permanentny brwi, tu istnieją dwie metody jego wykonywania. Różnią się one techniką jak i samym efektem końcowym, który będzie widoczny po wykonaniu zabiegu. Pierwsza metoda, to tak zwana metoda “piórkowa”, która polega na rysowaniu włosków na skórze imitujących naturalne owłosienie. Metoda ta daje efekt gęstych, naturalnych brwi. Druga metoda, to metoda “pudrowa”. Ta z kolei polega na wprowadzeniu pigmentu pod skórę bez stopniowania koloru. Dzięki niej można uzyskać wyrazisty efekt jak i bardziej subtelny efekt, to zależy od preferencji pacjenta. Kolejna metoda nazywa się metodą “cieniowaną”, czyli inaczej “klasyczną”. Polega ona na stopniowym barwieniu skóry na łuku brwiowym, przez co kolor staje się ciemniejszy w kierunku zewnętrznym brwi. Metodę tą poleca się osobom, które na co dzień malują się bardzo wyraziście. Pozwala ona również na zupełną zmianę naturalnego kształtu brwi, jeśli nie jest on zadowalający. Czwartą z metod jest tak zwana metoda o nazwie “ombre”. Ta polega na wprowadzaniu pod skórę pigmentu o różnym natężeniu. Z reguły efekt końcowy zabiegu daje brwi jaśniejsze i delikatniejsze u nasady oraz stopniowo coraz ciemniejsze na końcówce. Ostatnia z metod, to metoda “łączona”. Bardzo wiele stylistek tworzy własne, autorskie metody makijażu permanentnego brwi. Polegają one na mieszaniu różnych technik oraz dzięki temu pozwalają uzyskać dosłownie wymarzony efekt.

Co do gojenia się brwi po wykonanym na nich zabiegu, najważniejsze jest to, by stosować się do zaleceń linergistki. Sam czas gojenia brwi trwa około 2 tygodni, a wygląd ich zmienia się dosłownie z dnia na dzień. Tuż po samym zabiegu łuki brwiowe mogą być podrażnione i lekko zaczerwienione, nie mniej jednak efekt ten znika po około 2 do 3 godzin po wykonaniu zabiegu. Na samym początku brwi wydają się często zbyt ciemne i intensywne, ale to jedynie złudne wrażenie, ponieważ z każdym dniem gojenia się brwi, będą one uzyskiwały swój odpowiedni odcień. Po około 2 czy 3 dniach podrażniony zabiegiem naskórek zaczyna się łuszczyć, a w miejscu pigmentacji mogą pojawić się niewielkie strupki. W tym momencie należy uzbroić się w cierpliwość i pod żadnym pozorem nie oczyszczać brwi i nie odrywać strupków, ponieważ może to doprowadzić do uszkodzenia makijażu permanentnego czy też pozostawić na skórze blizny.

Po około 4 tygodniach, kiedy brwi się wygoją, efekt końcowy będzie zadowalający, a jego stan będzie się utrzymywał od 2 do nawet 5 lat! Oczywiście wielki wpływ ma na to codzienna pielęgnacja jak i również typ cery. Na tłustej skórze makijaż permanentny będzie utrzymywał się o wiele krócej niż na skórze suchej. Kiedy gruczoły łojowe pracują zbyt intensywnie, pigment podany pod skórę szybko się niestety wypłukuje. Podobny wpływ mają również wizyty w saunie i na siłowni, ponieważ wilgoć występująca będąc w tych miejscach o wiele bardziej skraca trwałość makijażu permanentnego brwi. Nie mniej jednak możliwość uzupełnienia brwi w salonie kosmetycznym, w którym wykonywało się zabieg jest na tyle wygodna, że niezależnie od rodzaju cery czy trybu życia, można mieć zawsze piękne, estetyczne i doskonale wykonane brwi.

Makijaż permanentny oczu Katowice

Bez względu na miejsce wykonywania zabiegu makijażu permanentnego, sam proces zabiegu przebiega w trzech głównych etapach. Pierwszy z nich to konieczność konsultacji ze specjalistą, a następnie próba wykonania rysunku, który tworzy się klasycznymi kosmetykami, aby zwizualizować pacjentowi efekt do jakiego dąży. Następnie przed przystąpieniem do zabiegu należy pamiętać o wykluczeniu wszelkich przeciwwskazań do makijażu permanentnego. Istnieje kilka sytuacji, w których zabieg nie może zostać przeprowadzony, a są nimi: choroby krwi, choroby serca, terapia nowotworowa, zakażenie HIV, niewyrównana cukrzyca, gorączka, aktywne infekcje skórne (bakteryjne, grzybicze, wirusowe i opryszczka) czy też infekcja górnych dróg oddechowych. Poza tym zabieg nie może być przeprowadzony również wtedy, kiedy występuje u pacjenta łuszczyca i bielactwo, skłonność do powstawania blizn i bliznowców, ciąża jak i okres karmienia czy też stosowanie niektórych leków (antybiotyków, leków przeciwzakrzepowych).

Drugi z etapów polega na czynności wprowadzenia barwnika pod skórę, a odbywa się to przy użyciu jednorazowej igły w miejsce uprzednio znieczulone. Podczas wykonywania czynności z drugiego etapu zabiegu makijażu permanentnego stosuje się wyłącznie barwniki atestowane, które spełniają normy europejskie. Poza tym podczas zabiegu makijażu ust zazwyczaj stosuje się odcienie o 2 do 3ech tonów ciemniejsze od naturalnego ich koloru. Co do powiek, kreski na nich wykonywane najczęściej wykonuje się pigmentem w kolorze brązowym albo czarnym. Brwi to inna kwestia, te najczęściej wykonuje się w różnych odcieniach brązu lub szarości. Całość zabiegu trwa mniej więcej w przedziale od 1 godziny do 3 godzin, nie mniej jednak wszystko zależy od skali trudności, od obszaru jak i indywidualnych preferencji pacjenta.

Etap trzeci, to tak zwana korekta makijażu. Po wykonaniu właściwego zabiegu w ciągu dwóch dni skóra zaczyna się delikatnie złuszczać i pokrywać niewielkimi strupkami. To zjawisko zupełnie normalne, zatem nie należy się nim przejmować. Skóra goi się po zabiegu. Kiedy strupki znikną już całkowicie, a trwa to mniej więcej około 4 tygodni, wykonuje się korektę makijażu permanentnego, która trwa nie dłużej niż 30 minut – 2 godziny. Celem tego etapu jest tak zwane dopigmentowanie ewentualnych ubytków jak i uzyskanie jeszcze bardziej dokładnego i naturalnego efektu makijażu jak i ostateczna korekta nadanych podczas niego kształtów.

Permanentny makijaż oczu może obejmować kreskę wykonaną na powiece górnej albo dolnej. Makijaż permanentny na górnej kresce zastępuje makijaż tradycyjny, wykonywany zwykle eyelinerem. Dobrze wykonany zabieg makijażu górnej kreski może uwydatnić oko dzięki złudzeniu optycznemu za pomocą linii kreski jak i jej kolorowi. Precyzja niewielkich igiełek do tatuażu pozwala na doskonałe dopracowanie najmniejszego szczegółu makijażu, a to jest praktycznie niewykonalne podczas użycia klasycznej kredki do oczu. Co również bardzo istotne, kreska wykonana metodą permanentną jest zawsze na swoim miejscu, nie rozmazuje się pod wpływem wody czy potarcia oka, nie trzeba jej poprawiać i zawsze posiada taki sam kształt jak i kolor. Co do kolorów, jakie można wykonywać na górnej powiece, mogą być one miękkie, klasyczne, odważne albo jasne. To samo dotyczy linii – może być ona delikatna i cienka, ale również średniej grubości lub gruba. Ogon kreski może wystawać poza krawędź oka albo też zwężać się na jego końcu. Co więcej, do wykonania kreski można użyć jednego koloru albo kilku! To, jak będzie wyglądała kreska na górnej powiece zależy przede wszystkim od naszych oczekiwań jak i od profesjonalizmu osoby wykonującej makijaż permanentny.

Wiele klientek, decydując się na zabieg na górnej powiece, rozważa również wykonanie makijażu na powiece dolnej. Nie jest to oczywiście konieczne, ale na pewno bardzo wygodne. Linia rzęs na dole oka jest o wiele delikatniejsza od tej na górnej powiece, a zatem kreska wykonana pod okiem również nie będzie bardzo mocna (chyba, że klientka sobie tego zażyczy na własne żądanie). Można wytatuować całą długość dolnej kreski jak i lekko zwężyć linię wcześniej.

Wiele osób zastanawia się jak przebiega gojenie po zabiegu wykonanym na delikatnej powiece oka. Otóż nie różni się niczym od wykonywania go na innych częściach twarzy. Należy jednak pamiętać, że kolor kreski jest na początku o około 30 procent ciemniejszy, do momentu zagojenia się. Wtedy delikatnie blednie. Po wykonaniu zabiegu nie ma problemu z prowadzeniem auta czy też normalnym spędzaniu czasu przez resztę dnia. Co prawda powieka podrażniona makijażem może nieco spuchnąć, ale proces ten mija bardzo szybko, a większość wykonanych na powiekach tatuaży goi się w ciągu dwóch tygodni od wykonania zabiegu. Co do sposobów gojenia, można zdecydować się na jeden z dwóch możliwych – na sucho albo na mokro. Metoda “na sucho” polega na unikaniu kontaktu tatuażu z wodą. Natomiast gojenie “na mokro” jest metodą nieco bardziej popularną, nie mniej jednak o wiele bardziej czasochłonną. Polega ona na częstym przemywaniu wykonanych kresek na powiece i smarowaniu ich specjalnym do tego przeznaczonym preparatem.

Zabieg makijażu permanentnego wymaga również odpowiedniego dbania o efekty. Pielęgnacja po zabiegu polega na stosowaniu maści na gojenie, które przyspieszają ten proces. Po wykonaniu trwałego makijażu przez około 72 godziny można odczuwać delikatne mrowienie, zaczerwienienie, łuszczenie się czy swędzenie skóry w miejscu wykonania kreski. To nic dziwnego, skóra się w taki sposób goi. Nie mniej jednak można z powodzeniem złagodzić te odczucia stosując maści przyspieszające gojenie i ewentualny ból. Pamiętajmy, że miejsca po zabiegu nie wolno pod żadnym pozorem drapać, skubać czy też dotykać w podobny sposób, bo może to skutkować bliznami albo infekcjami, a tego nie chciałaby żadna osoba decydująca się na makijaż permanentny.

Makijaż permanentny ust – zalety takiego rozwiązania

Makijaż permanentny ust to nowoczesna technika upiększania, która pozwala na trwałe podkreślenie kształtu i barwy warg. Zalety takiego rozwiązania są liczne. Przede wszystkim, dzięki permanentnemu makijażowi, usta przez całą dobę wyglądają na świeże, pełne i dobrze zarysowane, niezależnie od okoliczności. Dla wielu osób oznacza to znaczne oszczędności czasu, gdyż eliminuje konieczność codziennego malowania ust. Co więcej, makijaż permanentny ust jest odporny na rozmazywanie, co jest szczególnie cenne podczas jedzenia, picia czy uprawiania sportów. To także doskonała opcja dla osób z bladymi, nierównymi lub cienkimi ustami, które pragną nadać im bardziej wyrazisty i kuszący wygląd.

Makijaż permanentny brwi Katowice cena

Co należy robić po wykonaniu zabiegu trwałego makijażu brwi? Istnieje kilka ważnych zasad, których należy się trzymać, by efekt końcowy był jak najbardziej zadowalający. Po pierwsze przez kilka dni po zabiegu należy unikać opalania, a najlepszym wyjściem będzie stosowanie kremów z filtrem aby odpowiednio chronić podrażnioną skórę przed promieniami słońca. Po drugie kosmetyczka wykonująca zabieg zapewne zleci stosowanie maści nawilżających, a jeśli taka sytuacja nie będzie miała miejsca, najlepiej wybierać kremy zawierające witaminę E i pantenol. Poza tym nie należy moczyć poddanej zabiegowi skóry, trzeba je skutecznie omijać podczas mycia twarzy. Doskonałym rozwiązaniem po zabiegu jest również odpuszczenie sobie na kilka dni wyjść na siłownię i saunę czy też do SPA. Najlepiej poczekać z tego rodzaju przyjemnościami do wygojenia się brwi.

Cena za zabieg permanentny brwi uzależniona jest od kilku czynników – od kwalifikacji kosmetyczki, użytych przez nią barwników i ich jakości, od rodzaju sprzętu jaki posiada jak i od prestiżu salonu kosmetycznego i samej metody wykonania makijażu. Poza tym w grę wchodzi również rodzaj brwi jakie posiadamy i ich stan. Generalizując, cena permanentnego zabiegu brwi mieści się w przedziale cenowym od 300 do nawet 1400 złotych.

Studio makijażu permanentnego Katowice

Studio makijażu permanentnego, mieszczące się w Katowicach, to SOSKIN STUDIO. Jest to miejsce bez wątpienia wyjątkowe, które umożliwia zarówno relaks jak i wyciszenie się. W miejscu tym można z powodzeniem zadbać o swój wygląd zewnętrzny jak i o piękny wygląd i doskonałe samopoczucie. Studio SOSKIN STUDIO pracuje wyłącznie na najwyższej jakości sprzęcie oraz na profesjonalnych kosmetykach, które są dostosowane do potrzeb każdego rodzaju skóry. Zabiegi wykonywane w tym miejscu odbywają się w oparciu o zachowanie wszelkich zasad higieny. W gabinecie SOSKIN STUDIO łączy się zalety, które płyną z tradycyjnej kosmetyki jak i z kosmetyki nowoczesnej. W tym miejscy znajdziesz spokój, wytchnienie jak i doskonałe zabiegi, które poprawią komfort życia.