KRIOLIPOLIZA KATOWICE

Perfekcyjne ciało bez skalpela – czy to możliwe?

Kriolipoliza to nieinwazyjna metoda redukcji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej. W wyniku zabiegu następuje redukcja tkanki tłuszczowej, co daje zauważalne efekty. Aby osiągnąć ten cel, niezbędne jest doprowadzenie do rozpadu komórek tłuszczowych za pomocą niskiej temperatury.

Zmniejszenie obwodu ciała bez ingerencji skalpela

Co najważniejsze – aby osiągnąć wspaniałe efekty, nie trzeba uciekać się do inwazyjnych metod, takich jak klasyczna liposukcja. Redukcja tkanki tłuszczowej poprzez zamrażanie komórek tłuszczowych, które pod wpływem zina rozpadają się, a następnie są wydalane z organizmu to bezpieczna i nieinwazyjna metoda na poprawę wyglądu sylwetki.

Jak to się dzieje, że tylko tkanka tłuszczowa ulega zniszczeniu podczas zabiegu?

Podczas zabiegu kriolipoliza niszczone są jedynie komórki tłuszczowe, natomiast naczynia krwionośne, skóra, mięśnie i nerwy pozostają całkowicie bezpieczne. Dlaczego się tak dzieje? Ponieważ komórki tłuszczowe znajdujące się w ludzkim ciele zbudowane są głównie z nasyconych kwasów tłuszczowych. Są one wrażliwe na niskie temperatury, a znajdujące się w ich sąsiedztwie komórki o małej zawartości tłuszczu nie wykazują takich właściwości. Dlatego też zimno doprowadza do rozpadu komórek tłuszczowych i podczas zabiegu to właśnie one ulegają zniszczeniu.

Na czym polega zabieg?

Dostarczenie energii chłodzącej o niskiej temperaturze do podskórnej warstwy tłuszczu inicjuje proces apoptozy adipocytów czyli obumierania komórek tłuszczowych, które są najbardziej wrażliwymi komórkami naszego organizmu na niskie temperatury. Obumieranie komórek tłuszczowych następuje już przy schłodzeniu tkanki do +3st.C przez ok. 35-45 minut, ważne aby przez cały ten czas utrzymana była stała niska temperatura w tkance. Czas trwania zabiegu zależy od grubości warstwy tkanki tłuszczowej.

Aby nie doszło do odmrożenia naskórka podczas zabiegu z użyciem niskiej temperatury, stosowne są specjalne membrany antyodmrożeniowe.

Urządzenie do kriolipolizy – które jest skuteczne?

W gabinecie SO SKIN Studio używamy zaawansowanego urządzenia Cryolipolisys PERFECT SLIM 4D z pięcioma rozmiarami głowic 4D, których obszar chłodzenia obejmuje wszystkie 4 ścianki aplikatorów co pozwala na znaczne skrócenie czasu zabiegu i większą skuteczność. Dodatkowo urządzenie posiada 3 programy vacum z relaksacją tj. masażem próżniowym fałdu skóry podczas zabiegu dla większego komfortu, skuteczności jeśli chodzi o tkankę tłuszczową oraz jej usuwanie, a także bezpieczeństwa.

Jak przebiega zabieg kriolipolizy? Klinika w Katowicach

Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją ze specjalistą kosmetologiem. Podczas takiego spotkania kosmetolog kwalifikuje Cię do zabiegu, dokonuje pomiaru tkanki tłuszczowej  i wspólnie z Tobą określa efekty terapii.

Na miejsce zabiegowe nakładana jest specjalna membrana antyodmrożeniowa, która chroni naskórek przed niską temperaturą. Na membranę przykładana jest głowica, która zasysa fałd skóry z tkanką tłuszczową i stopniowo ją chłodzi. Skóra przez cały czas zabiegu zabezpieczona jest membraną oraz programem relaksacji vacum, co podwójnie eliminuje ryzyko odmrożeń.

 

Wskazania do zabiegu
Miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej w takich miejscach jak:

  • brzuch
  • boczki
  • uda
  • bryczesy
  • ręce (ramiona)
  • plecy
  • podwójny podbródek
  • wałeczki wokół biustonosza
  • ginekomastia

Kriolipoliza jest też świetnym sposobem na walkę z cellulitem, który również „nie lubi” zimna.

Efekty zabiegu kriolipolizy w Katowicach

Pierwsze efekty w postaci redukcji tkanki tłuszczowej widoczne są już po 3 tygodniach. Pełny rezultat osiąga się jednak po około 8-12 tygodniach od zabiegu – tyle czasu organizm potrzebuje na  wydalenie obumarłych komórek tłuszczowych.

Podczas kriolipolizy komórki tłuszczowe zostają trwale zniszczone, a następnie zmetabolizowane, co zapobiega powstaniu tzw. efektu jo-jo.

Ostateczny efekt zabiegu zależny jest od indywidualnych predyspozycji klienta/klientki oraz zachowania zrównoważonej diety.

Ile zabiegów kriolipolizy należy wykonać?

W większości przypadków wystarczy od 1 do 3 zabiegów na daną partię ciała, w zależności od grubości tkanki tłuszczowej. Zabiegi wykonujemy w odstępach 4-6 tygodni.

Czas trwania zabiegu na jedną partię ciała  45-50 min.

Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji.

 

Pozwól sobie na chwilę przyjemności

Umów się na wizytę do naszego salonu kosmetycznego i poczuj się odmieniona!