Depilacja laserowa – polecane zabiegi:

Bezpieczna depilacja laserowa w Katowicach w SO SKIN Studio

W SO SKIN Studio Kosmetyczne w Katowice zabiegi depilacji wykonujemy laserem diodowym LIGHT SHEER®. Dzięki laserowi Light Sheer trwała depilacja odbywa się trzy razy szybciej i z jeszcze lepszą jakością! Laserowa depilacja jest bezbolesna i nie wymaga znieczulenia.

Light Sheer niszczy cebulki włosa bezpowrotnie, co oznacza, że tradycyjna depilacja czy depilacja woskiem odchodzi w zapomnienie i możesz ciągle cieszyć się gładką skórą. Wybierając laser diodowy, możesz zdecydować się na depilację nóg, bikini czy pach. Nie martw się – zabieg jest w 100% bezpieczny dla Twojej skóry. Skorzystaj już dziś z rewelacyjnej depilacji laserowej w So Skin Studio w Katowicach!

Dla kogo przeznaczona jest laserowa depilacja?

Depilacja laserowa jest skierowana do tych osób, które pragną raz na zawsze cieszyć się komfortem wynikającym z braku codziennej depilacji. Gładka skóra przez cały czas? Teraz to możliwe! Laserowa depilacja znakomicie sprawdzi się przy problemie z nadmiernym owłosieniem, wrastającymi włoskami i gdy tradycyjne metody depilacji zawodzą lub nie są wystarczające. Depilacja laserowa najłatwiej usuwa ciemne włoski, więc najchętniej korzystają z niej zwłaszcza brunetki i bruneci. Istnieją także przeciwwskazania do odbycia laserowej depilacji, o których możesz przeczytać poniżej.

Przygotowanie do zabiegu

Bardzo ważne jest właściwe przygotowanie się do zabiegu, należy trzymać się następujących zasad:

 1. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji.
 2. Skóra nie może być sucha, podrażniona.  Na min. 3 dni zabiegiem nie używamy balsamów do ciała z rozświetlającymi drobinkami.
 3. Przed zabiegiem włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4 tygodni. Wskazane jest golenie maszynką.
 4. W przypadku depilacji pach nie używamy antyperspirantów w dniu zabiegu i w 2 dni poprzedzające zabieg.
 5. Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac i inne), Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed zabiegiem.
 6. Peelingi należy odstawić 1 tydzień wcześniej.
 7. Terapia doustna retinoidami (Izoteki) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.
 8. Leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, herbata Figura 1, 2) wymagają odstawienia na 2 tygodnie przed zabiegiem.
 9. Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. Zabieg jest możliwy po wyleczeniu infekcji.
 10. Aktywna opalenizna oraz samoopalacze są przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa po opalaniu wynosi 4 – 6 tygodni.

Przeciwwskazania do zabiegu

Kiedy nie można poddać się depilacji laserowej? Wykluczeniem do zabiegu jest:

 • ciąża, karmienie piersią;
 • opalenizna;
 • zażywanie leków, ziół światło-uczulających;
 • depilacja woskiem, pęsetą do 4 tygodni przed zabiegiem;
 • choroba nowotworowa;
 • opryszczka w formie aktywnej;
 • zmiany wirusowe oraz bakteryjne w miejscu depilacji;
 • łuszczyca, rybia łuska;
 • bielactwo jest przeciwwskazaniem względnym – wymaga konsultacji

Po zabiegu należy trzymać się kliku zasad

 1. Opalanie jest bezwzględnie przeciwwskazane do 2 tygodni po zabiegu. W tym okresie należy stosować kremy z filtrami UVA i UVB z filtrem 50.
 2. Kolejne zabiegi należy wykonywać w odstępach od 4 do 8 tygodni, w zależności od części ciała.
 3. Naturalnym objawem po zabiegu jest zaczerwienienie i/lub obrzęk depilowanego obszaru skóry, rzadko drobne strupki. Wszystkie objawy powinny ustąpić maksymalnie po kilku godzinach do kilku dni. W tym czasie należy skórę traktować delikatnie:
  • myć żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą;
  • nie stosować dezodorantów i antyperspirantów na skórę bezpośrednio po zabiegu (okolice pach);
  • na wrażliwe lub podrażnione miejsca stosować krem lub maść Alantan albo Bepanthen czy Dermopanthen;
  • delikatnie skórę osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób;
  • preparaty o działaniu złuszczającym wprowadzać po 2 tygodniach od zabiegu.

Depilacja Light Sheer – Twój sposób na depilację laserem z Katowic

Zabieg depilacji laserowej w SO SKIN Studio w Katowicach jest wykonywany najnowszym laserem diodowym LIGHT SHEER® DESIRE™ firmy Lumenis. Jest to najlepszy certyfikowany sprzęt do tego rodzaju zabiegu kosmetycznego. Dzięki laserowi Light Sheer trwała depilacja odbywa się trzy razy szybciej i z jeszcze lepszymi efektami, a to za sprawą dwóch wymiennych głowic lasera, które doskonale dopasowują się do powierzchni depilowanej skóry i docierają wprost do cebulek włosa. Podczas jednego zabiegu trwałemu zniszczeniu ulega ok. 20-30 % włosów, czyli tych, które znajdują się w fazie aktywnego wzrostu zwanej anagen. Aby osiągnąć efekt gładkiej skóry na zawsze, należy wykonać minimum 6 zabiegów w odstępach 4-8 tygodni.

Jeśli masz pytania dotyczące depilacji laserowej w SO SKIN Studio, skontaktuj się z nami drogą telefoniczną / mailową / przez Facebook.

 

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania!

Pozwól sobie na chwilę przyjemności

Umów się na wizytę do naszego salonu kosmetycznego i poczuj się odmieniona!

Depilacja laserowa Katowice

Depilacja laserowa to jedna z najbardziej popularnych metod na całkowite pozbycie się owłosienia z różnych części ciała. Metoda ta stała się obecnie bardzo popularną alternatywą dla tradycyjnego sposobu mechanicznej depilacji przy użyciu np. maszynki do golenia czy depilatora. Podczas depilacji laserowej używa się lasera, który działa na włoski laserem generującym wiązkę światła, dzięki czemu podczas zetknięciu ze skórą, niszczy on występujące na niej włoski. W efekcie działania metodą laserową, włos zostaje zniszczony całkowicie, dlatego też zabieg laserowej depilacji nazywa się zabiegiem trwałym. Jest to najskuteczniejszy sposób na usunięcie niechcianego owłosienia i pozyskanie gładkiej, jedwabistej skóry.

Depilacja laserowa Katowice

Depilacja laserowa pozwala na depilacje niemal każdej części ciała. Marząc o pozbyciu się owłosienia ze szczególnie dotkniętej nim części ciała, wystarczy zapisać się na zabieg laserowy, aby pozbyć się problemu. Nie mniej jednak najczęściej przy użyciu lasera depiluje się okolice pach, rąk, nóg, twarzy jak i okolice bikini. Laserowa metoda usuwania włosków najlepiej sprawdza się u osób, które posiadają jasną karnację i ciemne owłosienie. Wynika to z faktu, że tak duży kontrast pigmentu ułatwia laserowi dokładne celowanie we włosy, a następie podrażnienie jego cebulki oraz finalnie – osłabienie jej. Osoby o karnacji ciemnej czy też posiadające jasne włosy będą musiały najpewniej spodziewać się doskonałych efektów po większej ilości zabiegów, niż te o jasnej karnacji i z ciemnym owłosieniem.

Aby uzyskać efekt, który będzie zadowalający, pozbywając się włosków z uporczywych okolic ciała, należy wykonać mniej więcej cztery zabiegi depilacji laserowej. Dzieje się tak dlatego, że światło lasera niszczy komórki, które są w okresie wzrostu, dlatego dopiero kilkukrotne powtarzanie zabiegu daje całkowite poczucie gładkości. Włoski wyrastają bowiem w różnych okresach czasu. Średnia ilość wykonywanych zabiegów na jednym pacjencie obejmuje od dwóch do sześciu zabiegów w zależności od części ciała poddanej depilacji, ilości włosków, ich grubości czy też od ich koloru. To kwestie indywidualne, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć rozpoczynając zabiegi depilacją laserową. Każdy klient posiada owłosienie innego rodzaju.

Depilacja laserowa Katowice cennik

Depilacja laserowa nie jest najtańszym zabiegiem, nie mniej jednak jej efekty końcowe są tak dobre, że cena ta zwraca się zarówno w samopoczuciu po wykonanym zabiegu jak i w związku z wydanymi pieniędzmi na przeróżne domowe akcesoria do depilacji. Najdroższe depilacje to te skupiające się na okolicach bikini i łydek, natomiast tańsze są miejsca takie jak pachy czy pośladki. Bardzo często można również spotkać się z sytuacją, że gabinet kosmetyczny oferuje niższą stawkę za zabieg w przypadku całej serii zabiegów, które są konieczne do uzyskania pozytywnych efektów końcowych.

Depilacja laserowa to jeden z najbardziej skutecznych zabiegów pozwalających na osiągnięcie doskonale gładkiej skóry. Nie mniej jednak warto pamiętać, że w przypadku jasnych czy też siwych włosów zabieg ten charakteryzuje się o wiele niższą skutecznością. Doskonale natomiast sprawdza się u osób z włosami ciemnymi, to właśnie one mogą spodziewać się absolutnie spektakularnych efektów po wykonaniu depilacji laserowej.

Depilacja laserowa bikini Katowice

Depilacja laserowa bikini to zabieg, który polega na usunięciu włosków z okolic miejsc intymnych w trwały sposób. Zabieg wykonuje się oczywiście przy użyciu lasera. Jest to urządzenie, które działa na zasadzie wytwarzania pojedynczych wiązek światła, natomiast te oddziałują na melatoninę, która mieści się w mieszkach włosowych. Przy pomocy wiązek światła dochodzi podczas wykonywania czynności zabiegowych do uszkodzenia ich, pomijając występujące w ich okolicach tkanki czy też komórki. Dzięki tak doskonałemu działaniu lasera, jest to bez wątpienia najskuteczniejsza metoda w walce z niechcianym owłosieniem, która odbywa się absolutnie bezboleśnie i nie wpływa na skórę czy jej naruszenie w jakikolwiek sposób.

Istnieje kilka rodzajów depilacji laserowej okolic bikini, ponieważ może zostać ona wykonana w różny sposób. Wybór zastosowanej metody zależy od osoby depilowanej jak i od efektu końcowego, jaki chce ona osiągnąć, decydując się na depilację. Metody depilacji laserowej, to: metoda klasyczna, która polega na depilacji wykonanej do linii klasycznej bielizny, czyli na usunięciu jedynie owłosienia znajdującego się w pachwinach i na wzgórku łonowym metoda kalifornijska, czyli depilacja owłosienia łonowego do linii bielizny typu stringi metoda francuska, która oznacza depilację obejmującą górną część okolić bikini, czyli wzgórka łonowego. W tym rodzaju depilacji istnieje także możliwość pozostawienia dowolnej wielkości paska włosków, jeśli klientka sobie tego życzy. Podczas wykonywania depilacji francuskiej depiluje się również pachwiny i wargi sromowe większe. Nie depiluje się miejsc między pośladkami. metoda hollywoodzka, która polega na całkowitym usunięciu włosków z okolic intymnych, również włączając w to pośladki jak i miejsca między pośladkami. To najpełniejszy rodzaj depilacji. metoda brazylijska – inaczej nazywana jako metoda “brazylijana”. Polega ona na całkowitej depilacji okolic intymnych, poza cienkim paseczkiem na wzgórku łonowym

Te metody, które są najczęściej wybierane przez klientki, to głównie depilacja hollywodzka i brazylijska. Co więcej, mężczyźni również mogą się zdecydować na zabieg usunięcia włosów metodą laserową z miejsc intymnych. Mężczyźni również mają kilka możliwych rodzajów depilacji, a są nimi: metoda brazylijska, która polega na usunięciu włosków z miejsc intymnych, nie włączając w to worka mosznowego i okolicy między pośladkowej metoda hollywoodzka, która polega na całkowitej depilacji owłosienia z miejsc intymnych

Laserowe usuwanie owłosienia Katowice

Częste golenie się zwykłą maszynką do golenia czy też depilacja sposobami domowymi sprawia, że zabiegi te po pewnym czasie mogą okazać się męczące, a odrastające włoski, zwłaszcza w przypadku zwykłej depilacji za pomocą maszynki odrastają coraz to mocniejsze, co przynosi jeszcze większe problemy. Zabiegi takie należy również często powtarzać, a ich efekty są bardzo krótkie. W zależności od danego typu skóry i owłosienia czasami pozostawiają gładką skórę jedynie na pół dnia, po czym można już na niej wyczuć odrastające delikatnie włoski. Co więcej, tego typu domowe sposoby bardzo często podrażniają skórę, powodując na niej zaczerwienienia czy też wysuszając ją. Zdarza się również, że włoski zaczynają wrastać, co objawia się nieestetycznymi rankami na ciele. Dlatego też tak doskonałym pomysłem jest depilacja laserowa, która niesie za sobą ogrom korzystnych możliwości. Kilka wizyt w gabinecie kosmetycznym oraz seria wykonanych zabiegów za pomocą lasera sprawia, że będzie można cieszyć się przyjemnie gładką, niepodrażnioną skórą oraz raz na zawsze zapomnieć o kłopotliwym owłosieniu.

Zabiegi laserem działają stopniowo, o czym należy pamiętać, decydując się na nie z nadzieją, że pozbędziemy się uporczywych włosków na ciele. Pierwszy zabieg usuwa standardowo około 10 do 25 procent owłosienia z miejsca na ciele, które zostało mu poddane. Dopiero po wykonaniu drugiego, trzeciego czy też kolejnych zabiegów można spodziewać się całkowitego usunięcia włosków. Okres utrzymywania się gładkiej skóry trwa od kilku miesięcy do nawet kilku lat, ale to sprawa indywidualna, zatem każdy może spodziewać się innego okresu odrostu. Nie mniej jednak, co bardzo zadowalające, włosy które odrastają po wykonaniu depilacji laserowej są o wiele cieńsze od poprzednich i znacznie rzadsze, a zatem też i mniej widoczne.

Depilacja laserem Katowice

Mimo tego, że zabiegi laserowe odbywają się już od kilkudziesięciu lat, wiele osób podchodzi do nich bardzo ostrożnie i dużym dystansem. Obawiamy się przebarwień, poparzeń, bólu czy też innych nieprzyjemności związanych z zabiegiem, pozostając konsekwentnie przy domowych sposobach usuwania włosków. Nie mniej jednak nie ma się czego obawiać. Jeśli chcąc zdecydować się na zabieg depilacji laserowej udamy się do miejsca sprawdzonego, profesjonalnego, które oferuje doskonale przeszkolony personel i dobrej jakości sprzęt, nie mamy powodów do obaw. Zabieg pozostanie w naszej pamięci jedynie jako przyjemne doświadczenie i wspomnienie, a efekt, który po nim zyskamy jak i komfort gładkiej skóry zrekompensuje nam niepotrzebny stres i obawy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów laserowych, które przeprowadzane w najodpowiedniejszych warunkach przez osoby do tego wykwalifikowane zapewniają bezpieczeństwo i doskonałe efekty końcowe.