Depilacja laserowa – polecane zabiegi:

Bezpieczna depilacja laserowa w Katowicach w SO SKIN Studio

W SO SKIN Studio Kosmetyczne w Katowice zabiegi depilacji wykonujemy laserem diodowym LIGHT SHEER®. Dzięki laserowi Light Sheer trwała depilacja odbywa się trzy razy szybciej i z jeszcze lepszą jakością! Laserowa depilacja jest bezbolesna i nie wymaga znieczulenia.

Light Sheer niszczy cebulki włosa bezpowrotnie, co oznacza, że tradycyjna depilacja czy depilacja woskiem odchodzi w zapomnienie i możesz ciągle cieszyć się gładką skórą. Wybierając laser diodowy, możesz zdecydować się na depilację nóg, bikini czy pach. Nie martw się – zabieg jest w 100% bezpieczny dla Twojej skóry. Skorzystaj już dziś z rewelacyjnej depilacji laserowej w So Skin Studio w Katowicach!

Dla kogo przeznaczona jest laserowa depilacja?

Depilacja laserowa jest skierowana do tych osób, które pragną raz na zawsze cieszyć się komfortem wynikającym z braku codziennej depilacji. Gładka skóra przez cały czas? Teraz to możliwe! Laserowa depilacja znakomicie sprawdzi się przy problemie z nadmiernym owłosieniem, wrastającymi włoskami i gdy tradycyjne metody depilacji zawodzą lub nie są wystarczające. Depilacja laserowa najłatwiej usuwa ciemne włoski, więc najchętniej korzystają z niej zwłaszcza brunetki i bruneci. Istnieją także przeciwwskazania do odbycia laserowej depilacji, o których możesz przeczytać poniżej.

Przygotowanie do zabiegu

Bardzo ważne jest właściwe przygotowanie się do zabiegu, należy trzymać się następujących zasad:

 1. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji.
 2. Skóra nie może być sucha, podrażniona.  Na min. 3 dni zabiegiem nie używamy balsamów do ciała z rozświetlającymi drobinkami.
 3. Przed zabiegiem włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4 tygodni. Wskazane jest golenie maszynką.
 4. W przypadku depilacji pach nie używamy antyperspirantów w dniu zabiegu i w 2 dni poprzedzające zabieg.
 5. Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac i inne), Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed zabiegiem.
 6. Peelingi należy odstawić 1 tydzień wcześniej.
 7. Terapia doustna retinoidami (Izoteki) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.
 8. Leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, herbata Figura 1, 2) wymagają odstawienia na 2 tygodnie przed zabiegiem.
 9. Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. Zabieg jest możliwy po wyleczeniu infekcji.
 10. Aktywna opalenizna oraz samoopalacze są przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa po opalaniu wynosi 4 – 6 tygodni.

Przeciwwskazania do zabiegu

Kiedy nie można poddać się depilacji laserowej? Wykluczeniem do zabiegu jest:

 • ciąża, karmienie piersią;
 • opalenizna;
 • zażywanie leków, ziół światło-uczulających;
 • depilacja woskiem, pęsetą do 4 tygodni przed zabiegiem;
 • choroba nowotworowa;
 • opryszczka w formie aktywnej;
 • zmiany wirusowe oraz bakteryjne w miejscu depilacji;
 • łuszczyca, rybia łuska;
 • bielactwo jest przeciwwskazaniem względnym – wymaga konsultacji

Po zabiegu należy trzymać się kliku zasad

 1. Opalanie jest bezwzględnie przeciwwskazane do 2 tygodni po zabiegu. W tym okresie należy stosować kremy z filtrami UVA i UVB z filtrem 50.
 2. Kolejne zabiegi należy wykonywać w odstępach od 4 do 8 tygodni, w zależności od części ciała.
 3. Naturalnym objawem po zabiegu jest zaczerwienienie i/lub obrzęk depilowanego obszaru skóry, rzadko drobne strupki. Wszystkie objawy powinny ustąpić maksymalnie po kilku godzinach do kilku dni. W tym czasie należy skórę traktować delikatnie:
  • myć żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą;
  • nie stosować dezodorantów i antyperspirantów na skórę bezpośrednio po zabiegu (okolice pach);
  • na wrażliwe lub podrażnione miejsca stosować krem lub maść Alantan albo Bepanthen czy Dermopanthen;
  • delikatnie skórę osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób;
  • preparaty o działaniu złuszczającym wprowadzać po 2 tygodniach od zabiegu.

Depilacja Light Sheer – Twój sposób na depilację laserem z Katowic

Zabieg depilacji laserowej w SO SKIN Studio w Katowicach jest wykonywany najnowszym laserem diodowym LIGHT SHEER® DESIRE™ firmy Lumenis. Jest to najlepszy certyfikowany sprzęt do tego rodzaju zabiegu kosmetycznego. Dzięki laserowi Light Sheer trwała depilacja odbywa się trzy razy szybciej i z jeszcze lepszymi efektami, a to za sprawą dwóch wymiennych głowic lasera, które doskonale dopasowują się do powierzchni depilowanej skóry i docierają wprost do cebulek włosa. Podczas jednego zabiegu trwałemu zniszczeniu ulega ok. 20-30 % włosów, czyli tych, które znajdują się w fazie aktywnego wzrostu zwanej anagen. Aby osiągnąć efekt gładkiej skóry na zawsze, należy wykonać minimum 6 zabiegów w odstępach 4-8 tygodni.

Jeśli masz pytania dotyczące depilacji laserowej w SO SKIN Studio, skontaktuj się z nami drogą telefoniczną / mailową / przez Facebook.

 

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania!

Pozwól sobie na chwilę przyjemności

Umów się na wizytę do naszego salonu kosmetycznego i poczuj się odmieniona!