Mezoterapia igłowa to popularny i skuteczny zabieg poprawiający kondycję skóry. Odpowiednie odżywienie to najlepsze, co możemy dać naszej skórze. Kiedy skóra jest odwodniona, wysuszona, zniszczona przez słońce, pozbawiona blasku warto zaaplikować jej odpowiedni koktajl witaminowy. Różnorodne, indywidualnie dobrane koktajle odżywcze docierają w głąb skóry – czyli tam, gdzie nie przeniknie żaden krem!

Zabiegi mezoterapii mają bardzo szerokie zastosowanie. Można stosować je na twarz, dekolt, szyję, grzbiety dłoni, owłosioną skórę głowy. Stosowane preparaty zawierają kwas lub wzbogacone są o witaminy, sole nieorganiczne, pierwiastki śladowe, kofeinę lub glicerynę.

Zabieg polega na wykonaniu serii nakłuć w niewielkich odstępach i podaniu w powierzchowne warstwy skóry odpowiednio dobranego preparatu. U osób wrażliwych na ból obszar iniekcji znieczulany jest kemem.

Zabiegi mezoterapii dają najlepsze efekty gdy wykonuje się je w seriach. Najczęściej zaleca się wykonanie trzech sesji w odstępach 2 tygodniowych a następnie dawki utrwalające. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Skóra staje się jędrniejsza, dotleniona i wygładzona.

 

Jak wygląda zabieg mezoterapii?

Procedura mezoterapii jest wykonywana przy użyciu bardzo cienkiej igły, którą dostarczamy odpowiednio dobrane koktajle witaminowe. Nakłucia są mało bolesne. Dla osób z bardzo niskim progiem bólu istnieje możliwość znieczulenia poprzez aplikację kremu znieczulającego na 30 min. przed zabiegiem. Po zabiegu na skórze widoczne są małe uwypuklenia przypominające kropelkę wody umieszczoną pod skórą. Ślady iniekcji ustępują stopniowo przez okres ok. 2 dni, jednak nie wymagają domowej rekonwalescencji. Osobom, które wykonują zabieg po raz pierwszy i mają dodatkowo tendencję do występowania siniaków zaleca się wykonanie mezoterapii np. przed weekendem.

 

Wskazania do zabiegu mezoterapii

  • Regeneracja skóry
  • Profilaktyka przeciwistarzeniowa i przeciwzmarszczkowa

 

Jak się przygotować do zabiegu mezoterapii?

W okresie przedzabiegowym – około 2 tygodnie – nie powinno się przyjmować aspiryny oraz leków, które obniżają krzepliwość krwi. Osoby z dużą podatnością na występowanie zasinień powinny w tym okresie stosować na obszarze zabiegowym, maści z witaminą K.

 

Efekty

Natychmiastowym efektem mezoterapii jest wzrost elastyczności, jędrności i rozświetlenie skóry. Składniki podane podczas zabiegu działają nawet przez miesiąc stopniowo przywracając gładkość i gęstość skóry oraz wyrównując zmarszczki.

 

Zalecenia po zabiegu

Skórę po mezoterapii należy pielęgnować delikatnymi preparatami i nawilżać skórę. Wskazane jest unikanie słońca oraz przegrzewania, stosowanie kremów z filtrem. Po zabiegu wykonuje się masaż, dzięki któremu wstrzykiwane w skórę składniki są równomiernie rozprowadzane.

 

Przeciwwskazania

  • alergia na składniki preparatu
  • ciąża, okres karmienia piersią
  • zmiany skórne – stany zapalne, opryszczka
  • skłonność do powstawania naczynek lub zwłóknień
  • choroby nowotworowe
  • stosowanie leków przeciwkrzepliwych

Pozwól sobie na chwilę przyjemności

Umów się na wizytę do naszego salonu kosmetycznego i poczuj się odmieniona!