Terapie kwasami – Kwas glikolowy

Kwas glikolowy zmniejsza przebarwienia, poprawia kondycję skóry dzięki stymulacji fibroblastów, które są odpowiedzialne za produkcję elastyny i kolagenu. Ponadto minimalizuje drobne blizny i ślady po stanach zapalnych. Reguluje wydzielanie sebum.

Kwas glikolowy posiada najmniejsze cząsteczki wśród wszystkich kwasów AHA, dzięki czemu może wnikać do głębokich warstw naskórka, powoduje zmianę jego struktury naskórka, stymulując namnażanie nowych komórek i włókien kolagenowych oraz nawilżających glikozaminoglikanów, a także aktywuje procesy naprawy uszkodzeń powstałych na skutek promieni UV.

Kwas glikolowy wspomaga również proces keratynizacji czyli regularne złuszczanie naskórka. Również dzięki niemu skóra szybciej się regeneruje. Zwiększa nawilżenie skóry, obkurcza pory skórne i reguluje wydzielanie sebum, poleca się więc zabiegi z jego użyciem osobom z cerą tłustą, trądzikową.

Właściwości

  • działanie keratolityczne – czyli złuszczające naskórek, dzięki czemu rozjaśnia przebarwienia;
  • działanie komedolityczne – skutecznie redukuje zaskórniki;
  • działanie sebostatyczne – zmniejsza i reguluje wydzielanie sebum skóry;
  • działanie antybakteryjne – obniża pH skóry, dzięki czemu bakterie się nie namnażają;
  • działanie nawilżające i dermoplastyczne – stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, nawilża i zapobiega nadmiernemu rogowaceniu naskórka, niwelując skutki fotostarzenia, zmarszczki i blizny.

Kurację wykonuje się w serii 4–8 zabiegów, w odstępach co 10-14 dni, eksfoliacje intensywne nawet co 28 dni.

Pozwól sobie na chwilę przyjemności

Umów się na wizytę do naszego salonu kosmetycznego i poczuj się odmieniona!