Terapie kwasami – DNA Recovery Peel

To nowa generacja zabiegu na bazie peelingu nanotechnologicznego, w którym substancje czynne zamknięte zostały w liposomach. Dzięki temu peeling nie jest zależny od pH i nie powoduje podrażnień podczas aplikacji. Jest to zabieg stworzony w celu naprawy uszkodzeń skóry wywołanych ekspozycją na słońce, na poziomie DNA komórki.

Składniki aktywne

  • kwas ferulowy – chroni skórę przed skutkami oddziaływania promieniowania UVA i UVB. Zapoczątkowuje i wspomaga działanie innych fotoprotektorów. Pomaga minimalizować uszkodzenia w komórkach skóry spowodowane działaniem promieniowania UVA i UVB, chroniąc komórkowe DNA. Neutralizuje wolne rodniki i wzmacnia działanie antyoksydantów- witamina E i C. Hamuje działanie tyrozynazy.
  • retinol – stymuluje proliferację keratynocytów. Chroni, naprawia i pobudza produkcję włókien kolagenu. Moduluje aktywność zmienionych melanocytów.
  • enzymy naprawcze DNA (fototoliaza, endonukleaza, egzoonukleaza) – naprawa uszkodzeń (powstałych w wyniku działania wolnych rodników) zmian w budowie zasad azotowych na nici DNA.
  • cynk i aminokwasy – stabilizują nici DNA.

Pozwól sobie na chwilę przyjemności

Umów się na wizytę do naszego salonu kosmetycznego i poczuj się odmieniona!