Terapie kwasami – Kwas azelainowy

Delikatnie złuszczający peeling dermatologiczny o niezwykle szerokim spektrum działania. Rekomendowany jest dla osób mających skórę wrażliwą i problematyczną, z trądzikiem, z trądzikiem różowatym, skórę atopową, łuszczycę, skłonną do rumienia, z tendencją do zapalenia mieszków włosowych oraz do powstawania rumienia.

Zalety

Kwas azelainowy wykazuje skuteczne wielokierunkowe działanie przeciwtrądzikowe:

  • działa keratolitycznie (rozpuszcza zrogowaciałą warstwę naskórka);
  • hamuje rozwój bakterii tlenowych i beztlenowych (nie wykazuje oporności bakterii przy długotrwałym stosowaniu w przeciwieństwie do antybiotyków używanych w terapii trądziku);
  • działa przeciwzapalnie;
  • działa przeciwzaskórnikowo;
  • wykazuje działanie rozjaśniające przebarwienia i zapobiega powstawaniu przebarwień;
  • inhibitor tyrozynazy;
  • hamuje wzrost i nadmierną aktywność melanocytów (komórek pigmentowych skóry). Zauważalne wyniki daje w leczeniu przebarwień po trądziku sterydowym, polekowym, młodzieńczym, kosmetycznym a także po opryszczce i po oparzeniach. W badaniu klinicznym u pacjentów stosujących 20% kwas azelainowy wykazano znacznie lepsze zahamowanie melanogenezy w nadaktywnych melanocytach niż u osób leczonych 2% hydrochinonem (silny składnik rozjaśniający).

Po zastosowaniu kwasu azelainowego czasem może pojawić się rumień, świąd, pieczenie, ewentualnie delikatne złuszczanie naskórka.

Kwas azelainowy może być stosowany przez cały rok, gdyż nie wykazuje działania fotouczulającego – w okresie o wysokim natężeniu promieniowania słonecznego należy stosować szczególną ochronę przeciwsłoneczną SPF 30. Nie ma przeciwwskazań dla kobiet w ciąży, co wyróżnia go spośród innych dostępnych w kosmetologii kwasów.

Seria zabiegowa powinna obejmować 5-8 zabiegów. Zabiegi można wykonywać co 10-14 dni.

Pozwól sobie na chwilę przyjemności

Umów się na wizytę do naszego salonu kosmetycznego i poczuj się odmieniona!