Makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiednio dobranych pigmentów. Jest to makijaż trwały, który pomoże Ci wyglądać pięknie niezależnie od pory dnia czy nocy. Dzięki niemu będziesz czuła się komfortowo w każdej sytuacji, a ponadto zaoszczędzisz czas, który dotychczas potrzebowałaś na wykonanie tradycyjnego makijażu.

Dzięki makijażowi permanentnemu możesz zagęścić łuk brwiowy, wyregulować kształt swoich brwi lub je zrekonstruować. Przekonasz się, że dzięki temu cała twarz nabierze wyrazistszego, odświeżonego wyglądu.

Przed zabiegiem wykonywany jest szczegółowy rysunek brwi oraz dobierany kolor pigmentu i dopiero po zaakceptowaniu kształtu brwi przez klientkę wykonywany jest makijaż permanentny.

Podczas zabiegu stosowane jest miejscowe znieczulenie.

Makijaż permanentny brwi utrzymuje się od 2 do 5 lat, jednak jest to uzależnione od indywidualnej szybkości regeneracji naskórka u klientki.  Przed upływem 2 lat warto wykonać zabieg dopigmentowania, aby odświeżyć efekt makijażu.

Czas trwania zabiegu: 2,5 – 3 godziny.

Przed zabiegiem

Brwi najlepiej nie regulować przez ok. 1 miesiąc, daje to możliwość nadania idealnego kształtu dopasowanego do naturalnej linii włosków brwi. Należy też zadbać o skórę w miejscu brwi i dookoła nich. Jeśli skóra jest zbyt sucha – należy ją nawilżyć, zgrubiała i matowa – wykonać peeling i nałożyć maskę lub ampułkę, zbyt tłusta – oczyścić. Bardzo dobre efekty uzyskuje się poprzez wykonanie jednego lub dwóch zabiegów mikrodermabrazji, skóra jest wówczas gładka, elastyczna i przy odpowiedniej pielęgnacji – nawilżona.

Tak przygotowana skóra lepiej chłonie pigment, pozwala nam na wykonanie jeszcze bardziej precyzyjnego rysunku. W efekcie końcowym brwi są bardziej wyraziste i utrzymują się w takim stanie dłuższy czas.

24 godziny przed każdym zabiegiem makijażu permanentnego nie należy: przyjmować aspiryny, spożywać alkoholu, opalać się.

Po zabiegu

Zaraz po zabiegu brwi są ciemniejsze niż zamierzony efekt. W ciągu 5-7 dni po zabiegu następuje proces wyłuszczania naskórka i po tym czasie brwi są jaśniejsze o około 30-40%. Po ok. 4 tygodniach konieczna jest druga wizyta tzw. 1-sza korekta, która służy wzmocnieniu efektu i uzupełnieniu makijażu po wyłuszczeniu się naskórka. Po zabiegu makijażu permanentnego brwi należy szczególnie dbać o higienę i nawilżenie skóry.

Zalecenia po zabiegu (do czasu wygojenia)

 • Nie moczyć, nie trzeć, nie dotykać skóry w miejscu pigmentacji.
 • Skóra poddawana pigmentacji w żadnym wypadku nie może być myta mydłem ani traktowana innymi kosmetykami niż zalecane przez linergistkę.
 • Nie należy korzystać z sauny, solarium, zabiegów SPA, należy wykluczyć kąpiele w basenie, w jeziorze itp.

UWAGA!!! W przypadku nie przestrzegania zasad pielęgnacji mogą wystąpić odbarwienia!

Po zagojeniu

Starać się nie przesuszyć pigmentowanej skory oraz unikać opalania pigmentowanych miejsc, stosować filtry przeciwsłoneczne. Unikać agresywnych peelingów w miejscu makijażu.

Przeciwwskazania

 • cukrzyca (jeśli jest wyrównana można wykonać zabieg);
 • przyjmowanie leków sterydowych (zabieg można wykonać najwcześniej 2-6 m-cy po odstawieniu leków);
 • łuszczyca (można wywołać rzut łuszczycowy);
 • niektóre choroby autoimmunologiczne np. AZS – atopowe zapalenie skóry;
 • czynne zmiany skórne – bakteryjne, grzybicze, wirusowe;
 • infekcje, stany podgorączkowe;
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych;
 • bielactwo (podrażnienie skóry może wywołać nowe ogniska);
 • ciąża i okres laktacji;
 • skłonność do bliznowców;
 • choroby siatkówki i rogówki oka, jak zaćma i jaskra, są przeciwwskazaniem do zabiegów makijażu permanentnego na powiekach.

Pozwól sobie na chwilę przyjemności

Umów się na wizytę do naszego salonu kosmetycznego i poczuj się odmieniona!