Lipolaser – jak działa?

Lipolaser diodowy jest niezwykle skuteczną metodą na to, aby pozbyć się kilku centymetrów w obwodach, jednocześnie nie uszkadzając innych tkanek – skóry, nerwów, naczyń krwionośnych. Światło lasera przenika przez skórę i kieruje się wyłącznie na tkanki tłuszczowe. Zabieg lipolaserem jest nieinwazyjny, bezbolesny. Co istotne, nie niesie ryzyka związanego z narkozą, jak ma to miejsce w przypadku liposukcji chirurgicznej. Nie pozostawia także blizn na skórze. Skóra obkurcza się pod wpływem promieni lasera. Nie ma konieczności noszenia bandaży.

Spis treści:

  • Jak działa lipolaser?
  • Ile trwa zabieg lipolaserem?
  • Wskazania do zabiegu z użyciem lipolasera

Z wpisu dowiesz się, jak działa zabieg z użyciem lipolasera, ile czasu trwa oraz jakie są wskazania do tego rodzaju zabiegu.

Jak działa lipolaser?

Podstawą działania lipolasera jest efekt fotobimodulacji, czyli pobudzenia komórek tłuszczowych. W efekcie prowadzi to do zwiększenia przepuszczalności błon komórkowych. Komórka tłuszczowa traci swój okrągły kształt, by następnie stopniowo uwalniać tłuszcz ze swojego wnętrza.

Zwiększona liczba trójglicerydów po rozpadzie na kwasy tłuszczowe powoduje, że glicerol przenika do przestrzeni międzykomórkowej, a tam ulega naturalnemu metabolizmowi, stając się źródłem energii. Potocznie nazywa się to obsuszaniem komórki tłuszczowej.

Ile trwa zabieg lipolaserem?

Zabieg lipolaserem jest krótki i trwa około 30 minut. Można się na niego decydować przez cały rok, a rezultaty bardzo często są widoczne już po pierwszym zabiegu! Warto dodać, że jest to jeden z niewielu tak skutecznych zabiegów dotyczących modelowania sylwetki. Poleca się, aby seria zabiegów składała się z ok. 8 sesji, które wykonujemy co najmniej raz w tygodniu. Nie należy przekraczać liczby trzech wizyt w tygodniu.

Wskazania do zabiegu z użyciem lipolasera

Wśród wskazań do zabiegu z użyciem lipolasera można wymienić: cellulit oraz tkankę tłuszczową zgromadzoną w okolicy bioder, ud, pośladków czy brzucha. Ważne jest to, że zabiegi lipolaserem są całkowicie nieinwazyjne, a podczas zabiegu nie jest odczuwany żaden dyskomfort. Jedynym możliwym skutkiem ubocznym, jaki możemy zaobserwować, jest suchość w ustach.