Jak usunąć nieudany makijaż permanentny?

Jak usunąć nieudany makijaż permanentny?

Nieudany makijaż permanentny brwi to problem wielu kobiet. Przyczyn niepowodzenia może być wiele: źle dobrany kształt i kolor, zbyt głęboka pigmentacja, zła technika wykonania.  Zbyt ciemne brwi, asymetryczny kształt, makijaż ponad łukiem brwiowym – to podstawowe i częste błędy w makijażu.

Jeśli chcemy się ich pozbyć mamy do wyboru kilka metod:

  • Remover – jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które z różnych względów nie chcą wystawiać swoich łuków brwiowych na działanie lasera. Jest to metoda tańsza, chociaż również gwarantująca wysoką skuteczność (ok. 93%). Preparat typu remover często jest produktem naturalnym, bazującym na bezpiecznych składnikach. Metoda ta jest bezbolesna, jednak wiąże się z dłuższym okresem rekonwalescencji, niż laser. Po każdym zabiegu na skórze pojawiają się strupki, co jest naturalnym i pożądanym skutkiem działania preparatu.

 

  • Laser QSwitch nanosekundowy jest idealnym laserem do usuwania makijażu permanentnego i tatuaży, gdyż ma ogromną moc, milion razy większą od np. lasera frakcyjnego. Impuls lasera Q-switch kumuluje się tam, gdzie znajduje się barwnik, powoduje jego rozbicie na mniejsze cząsteczki, jak również rozerwanie otorbienia. Pojawia się stan zapalny, uruchamiany jest układ odpornościowy, i makrofagi mogą wyeliminować barwnik. Podczas pracy lasera słychać odgłosy podobne do strzałów, ale tylko jeśli laser trafia w barwnik. Gdyby trafić w skórę obok, zdrową, bez tatuażu, nie będzie ani dźwięku, ani bólu, nie powstanie też żaden uraz. Możemy więc śmiało mówić, że jest to zabieg bardzo bezpieczny. Ewentualnym powikłaniem jest odbarwienie skóry, które występuje zawsze, ale czasami może być trwałe. Zawsze na początku, po usunięciu tatuażu pozostaje ślad po nim w postaci jaśniejszej skóry. Po kilku miesiącach kolor się wyrównuje i nie ma praktycznie po nim śladu.

 

  • Laser QSwitch pikosekundowy ma identyczne działanie jak laser QSwitch nanosekundowy z tą różnicą, że rozbija pigment na dużo mniejsze cząsteczki, które są łatwiej i szybciej metabolizowane, a czas oddziaływania lasera na skórę jest dużo krótszy, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia poparzeń.

 

Metoda laserowa nie wymaga specjalnego przygotowania, można się jej poddać niemal zawsze po podjęciu takiej decyzji, warunkiem koniecznym jest jednak dobra reakcja skóry na działanie lasera. Chociaż laser pikosekundowy Q-Switch jest bardzo dobrze tolerowany (znacznie lepiej, niż jego starsze odpowiedniki), osoby o dużej wrażliwości na działanie skoncentrowanej wiązki laserowej mogą odczuwać dyskomfort. Warto pamiętać, że laser pikosekundowy oddziałuje na skórę znacznie krócej, niż np. laser nanosekundowy; doświadczenie wskazuje, że skala skutków ubocznych po zabiegu takich jak poparzenia czy opuchlizna jest zdecydowanie mniejsza przy tym rodzaju sprzętu.

Przed zabiegiem można wykonać próbę laserową i upewnić się jak reaguje nasza skóra na działanie lasera.

W gabinecie SO SKIN Studio Kosmetyczne używamy lasera Lasera QSwitch pikosekundowego, a więc najbezpieczniejszego sprzętu ma rynku.