Jak dbać o skórę latem?

Oczywiście każda pora roku ma wpływ na wygląd naszej skóry. Jednak to właśnie lato jest najmniej łaskawe dla niej, dlatego warto zadbać o odpowiednią pielęgnację. Aby dowiedzieć się, co zrobić, aby nasza skóra wyglądała pięknie latem, zapraszamy do lektury.

Głębokie oczyszczanie

Tutaj pora roku nie ma większego znaczenia, po całym dniu skóra zawsze jest zanieczyszczona, dlatego regularność oczyszczania jest na pierwszym miejscu. Najlepiej, aby robić to dwa razy dziennie. Rano i wieczorem wystarczy zagospodarować sobie chwilę czasu na umycie twarzy i kąpiel lub prysznic. Lato rządzi się jednak swoimi prawami. To wtedy nasza skóra uwielbia się przetłuszczać i świecić, a słońce dodatkowo ją wysusza. Zbawieniem są wtedy bardzo delikatne i nawilżające kosmetyki, posiadające w składzie w większości składniki naturalne. Nie podrażniają, są łagodne i pozwolą pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń.

Nie skupiajmy się jednak tylko na skórze twarzy, ale na całym ciele. Także reszta ciała potrzebuje ukojenia i zadbania o nią, wtedy należy zrezygnować z żeli pod prysznic. Jako zamiennik idealne będą olejki do kąpieli, które przy kontakcie z wodą zamieniają się w piankę. W ten sposób dostarczymy wszelkich potrzebnych składników pielęgnujących naszej skórze.

Precz z martwym naskórkiem

Gdy pojawia się już uczucie ściągniętej i szorstkiej skóry, oznacza to odpowiedni czas na peeling. Dzięki zawartym drobinkom skóra jest jeszcze bardziej oczyszczona, a dodatkowo pozbędziemy się zbędnych zanieczyszczeń z porów. Uwierz nam, efekty są widoczne szybciej niż sobie wyobrażasz. Skóra staje się gładka i gotowa na dalszą pielęgnację. To właśnie wtedy wnikają w jej głąb drobinki, nadając jej doskonały wygląd. Konieczna jest w tym wszystkim jednak regularność. Peeling dobierz odpowiednio do typu cery i o odpowiadającym zapachu – do twarzy latem najlepiej sprawdzi się peeling enzymatyczny z papainą, który nie podrażni mechanicznie skóry –  następnie ciesz się wspaniałym wyglądem.

Nawilżenie to podstawa

Słońce i wysokie temperatury powodują, że skóra potrzebuje większej uwagi i pielęgnacji. Wtedy obowiązkiem jest używanie kremów i balsamów do ciała, zwłaszcza kiedy zależy nam na widocznych efektach. Po każdej kąpieli i demakijażu stosuj wyłącznie kosmetyki o intensywnym działaniu, zwłaszcza po wykonaniu peelingu. Skóra potrzebuje wtedy odpoczynku, o co zadbają właśnie naturalne składniki kremów.

Ochrona przed słońcem

Nie od dziś wiadomo, że promienie słoneczne mają wpływ na wygląd skóry. Pomijając piękną opaleniznę, przyspiesza to niestety starzenie się skóry i wysuszenie, co w nadmiarze potrafi doprowadzić nawet do chorób. Dlatego, aby cieszyć się pogodą, należy używać kremu z filtrem, posiadającym ochronę minimum 20 SPF, a po intensywnym opalaniu zaopatrz się również w kremy chłodzące, które nie tylko wpływają dobrze na naszą skórę, ale także przedłużą opaleniznę i nawilżą wysuszoną słońcem skórę.

lipolaser-jak-dziala