Kilka słów o manicure i pedicure japońskim

Każda kobieta wie, że wygląd ma kolosalne znaczenie. Oprócz powodzenia wśród płci przeciwnej zyskujemy również szacunek i poważanie w środowisku pracy i wśród znajomych. Warto jednak pamiętać, że oprócz zadbanej sylwetki, gładkiej cery czy dopasowanego outfitu, bardzo wiele zależy od naszych paznokci. Czyste i zadbane cieszą oko i sprawiają, że czujemy się jeszcze bardziej kobieco i elegancko. Jak odpowiednio o nie zadbać? Zapraszamy do lektury.

Znany od dawna

Stosowany od ponad czterystu lat, metoda autorstwa firmy P. Shine, dlatego możemy go wyszukać pod nazwą ‘manicure p.shine’. Traktowany często jako ostatni ratunek, gdy wszystkie odżywki do paznokci zawodzą lub z jakiegoś powodu nie można z nich korzystać. Manicure japoński opiera się na wykonywaniu go za pomocą naturalnych składników. Którego głównym celem jest regeneracja. Zalecana w szczególności dla osób posiadających bardzo słabe i kruche paznokcie. Będzie również idealny dla kobiet, które korzystały wcześniej przez długi czas z hybrydy bądź żelu pod warunkiem, że płytka nie jest za cienka. W innym wypadku potrzeba trochę czasu na ich samoistną regenerację. Okazać się może również pomocą dla osób, którym z przyczyn nie do końca wyjaśnionych odpada hybryda. Idealnie się sprawdzi też w sytuacji, gdzie z racji wykonywanego zawodu, nie można malować paznokci. Nie ma także żadnych przeciwwskazań, aby mężczyźni nie korzystali z tego zabiegu. Jest polecany dla każdego bez względu na płeć.

Kilka słów o zabiegu

Dzięki wprowadzeniu poprzez masaż w płytkę paznokcia witamin takich jak A, E, B5, H – które wspomagają prawidłowy wzrost, keratyny – jako podstawowego budulca paznokcia, pyłku pszczelego – pomagającego zlikwidować problem łamliwych paznokci dzięki cystynie oraz krzemionki z Morza Japońskiego – przez co z łatwością witaminy wchłoną się w strukturę płytki, co nadaje paznokciom kolor świetlistego pudrowego różu. Zapewni Ci on zniwelowanie rozdwajających się paznokci, poprawę skóry dłoni i stóp, polepszenie się kondycji skórek, a także pobudzi krążenie krwi. Pozostawiając efekt zdrowych i odżywionych paznokci, co pokazuje ich naturalne piękno. Jeżeli chcesz uzyskać jak najlepsze efekty, warto zabieg wykonywać w serii około od 3 do 6 zabiegów, w przerwach od tygodnia do dwóch tygodni.

Przeciwwskazania

Nie warto jednak decydować się na zabieg, w przypadku występowania jakichkolwiek ran, stanów zapalnych, skaleczeń. Może to doprowadzić do zaognienia istniejących już stanów chorobowych. Masz wątpliwości, dotyczące wystarczającej naturalnej regeneracji? Umów się na wizytę i skonsultuj się z kosmetyczką. Polecamy również korzystanie z profesjonalnych salonów, w których będziesz miała pewność, że zabieg zostanie wykonany profesjonalnie.