Dlaczego warto zadbać o skórę już w młodym wieku?

Każda kobieta uwielbia nieliczne zabiegi i ma w swojej kolekcji niezliczoną ilość kosmetyków. Co jest tego czynnikiem? Nie ma co się oszukiwać, każdy chce zachować jak najdłużej młodość. Dążymy do tego, aby cera, jędrne ciało, zdrowy, promienny wygląd towarzyszyły nam jak najdłużej. Dlatego nie pozostawia wątpliwości, że by to osiągnąć, szukamy wielu sposobów.

Obserwując kobiety, te, które są zaledwie po 20. roku życia, jak i te około 40. roku życia, wnioski nasuwają się same – popełniamy wiele błędów, dotyczących pielęgnacji skóry. Nie ważne, w jakim jest się wieku, warto zwracać uwagę, jakich kosmetyków używamy, ale przede wszystkim trzeba znać potrzeby swojej cery.

Najtrudniejszy okres dla skóry

Bez wątpienia najtrudniejszym okresem dla skóry jest czas, kiedy kobieta wchodzi w okres menopauzy. Właśnie wtedy zaczyna ona sięgać po mocniejsze kremy, co jest błędem, ponieważ w tym czasie nie wchłaniają się zbyt szybko. Część kobiet sugeruje się również etykietami na kosmetykach, na których widnieje napis 20+, 30+, 40+ czy nawet 60+. Warto jednak zaznaczyć, że są to jedynie sugestie, a nie reguła, która sprawia, że produkt jest przystosowany do wszystkich rodzajów skóry. Jeżeli czujemy, że nasze ciało potrzebuje większej ilości składników aktywnych, możemy bez obaw sięgnąć po mocniejszy krem, niezależnie czy mamy 32 czy 45 lat.

Genetyka a skóra

Według specjalistów, dobrą metodą na lepsze poznanie swojej skóry i jej potrzeb, jest spojrzenie na babcię, mamę lub ciocię. Badania dowodzą, że geny odgrywają znaczącą rolę, dlatego taka obserwacja pomoże nam odpowiedzieć wiele nurtujących pytań. Dla przykładu, jeżeli Twoja mama od lat boryka się z problemem suchej skóry, powinnaś mimo młodego wieku już teraz zacząć używać kremów nawilżających. Przygotujesz w ten sposób naskórek i zapewnisz mu niezbędną pielęgnację, co zaowocuje w przyszłości.

Odpowiednie kosmetyki

Ostatnią kluczową kwestią związaną z odpowiednim dbaniem o skórę są oczywiście kosmetyki. Tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi, które z nich będą najlepsze, ponieważ ile kobiet tyle typów skóry, uczuleń czy nietolerancji niektórych składników zawartych w produktach. Niezależnie jednak od rodzaju naskórka, młoda cera potrzebuje głębokiego nawilżenia. Jeżeli zadbasz o to we wczesnych latach życia, tym lepiej skóra będzie reagować na kolejne kosmetyki.

Podsumowanie

Regularne i świadome dbanie o cerę od najmłodszych lat sprawia, że w późniejszych latach możemy cieszyć się jej eleganckim i schludnym wyglądem. Kolejnym powodem, dla którego jest to ważne, jest fakt, że stosowanie jakichkolwiek kremów nie będzie stanowiło problemu. Jeżeli nie jesteś w stanie sama zdecydować się jakich kosmetyków używać, warto wybrać się do salonu kosmetycznego, gdzie pod okiem sprawdzonej kosmetolog, dobierzecie odpowiednie produkty.