Depilacja laserowa laserem diodowym Light Sheer™ 

W So Skin Studio zabiegi epilacji wykonujemy najnowszym laserem diodowym LIGHT SHEER® DESIRE™ firmy Lumenis. Jest to najlepszy, certyfikowany sprzęt, a firma Lumenis od 15 lat cieszy się niesłabnącą renomą na całym świecie. Dzięki laserowi Light Sheer trwała depilacja odbywa się trzy razy szybciej i z jeszcze lepszą jakością!

Jak przebiega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa oparta jest na zjawisku selektywnej fototermolizy tzn. wiązka światła lasera dociera do mieszka włosowego, a następnie pochłaniana jest przez jego barwnik czyli melaninę, która jest zgromadzona w dolnej części korzenia włosa (w opuszce i łodydze włosa). Dlatego im więcej barwnika, a więc ciemniejsze włoski, tym depilacja jest skuteczniejsza – to dobra wiadomość dla szatynek i osób z grubymi ciemnymi włosami, które zawsze sprawiają najwięcej kłopotów przy goleniu, wyrywaniu i odrastaniu.

Z takim rozmieszczeniem melaniny mamy do czynienia tylko w aktywnej fazie wzrostu włosa zwanej anagenem. Pozostałe włosy w fazach katagen (przejścia) i telogen (spoczynku) nie są już odżywiane przez korzeń włosa, dlatego światło lasera nie zniszczy ich cebulek.

Podczas jednego zabiegu niszczymy ok. 20-30% włosów, czyli tych, które znajdują się w fazie aktywnego wzrostu. Aby osiągnąć efekt gładkiej skóry na zawsze trzeba wykonać od 6 do 10 zabiegów w odstępach 4-12 tygodni. Systematyczność jest bardzo ważna i przyczynia się do końcowego efektu zabiegów.

Cała procedura trwałego usuwania włosów laserem Light Sheer jest bezpieczna, komfortowa i maksymalnie skuteczna. Światło lasera diodowego dociera bezpośrednio do cebulek włosa poprzez melaninę zawartą we włosie, dlatego zabieg jest bardzo precyzyjny i nie uszkadza pozostałych tkanek.


Dlaczego epilacja Light Sheer jest tak skuteczna i szybka?

Wszystko zawdzięczamy dwóm, wymiennym głowicą lasera, które doskonale dopasowują się do powierzchni epilowanej skóry i docierają wprost do cebulek włosa.

 • Mała głowica – o wymiarach 9mm x 9mm służy do epilacji niewielkich oraz trudno dostępnych miejsc, np. pachy, bikini, wąsik.
 • Duża głowica – o wymiarach 22mm x 35mm używamy jej w trakcie epilacji takich obszarów ciała jak nogi, ręce, plecy, tors. Większa powierzchnia głowicy gwarantuje krótszy czas zabiegu.

Jak się przygotować do zabiegu?

Bardzo ważne jest właściwe przygotowanie się do zabiegu, należy trzymać się następujących zasad:

 1. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji.
 2. Skóra powinna być czysta i nienakremowana. Nie powinna być przesuszona czy podrażniona.
 3. Przed zabiegiem i pomiędzy zabiegami włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres min. 4 -6 tygodni. Można golić wyłącznie maszynką.
 4. Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac i inne), Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed zabiegiem.
 5. Peelingi należy odstawić 1 tydzień wcześniej.
 6. Terapia doustna retinoidami wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji a pierwszym zabiegiem depilacji.
 7. Leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, herbata Figura 1, 2) wymagają odstawienia na 2 tygodnie przed zabiegiem.
 8. Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. Zabieg jest możliwy po wyleczeniu infekcji.
 9. Świeża opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa po opalaniu wynosi 4 tygodnie. Nie należy używać również samoopalaczy min. 2 tygodnie przed zabiegiem.

Przeciwwskazania

Kiedy nie można poddać się depilacji laserowej? Wykluczeniem do zabiegu jest:

 • ciąża, karmienie piersią;
 • świeża opalenizna;
 • zażywanie leków i/lub ziół światłouczulających;
 • choroba nowotworowa;
 • opryszczka w obrębie miejsca zabiegu;
 • zmiany wirusowe lub bakteryjne w miejscu depilacji;
 • bielactwo, łuszczyca, rybia łuska, bliznowce.
 • tatuaże – te miejsca omijamy podczas depilacji

Po zabiegu należy trzymać się kilku zasad:

 1. Opalanie jest bezwzględnie przeciwwskazane do 2 tygodni po zabiegu. W tym okresie należy stosować kremy z filtrem SPF 50.
 2. Kolejne zabiegi należy wykonywać w odstępach od 4 do 12 tygodni, w zależności od części ciała.
 3. Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry oraz/lub strupki. Wszystkie objawy powinny ustąpić maksymalnie po kilku dniach. W tym czasie należy skórę traktować delikatnie:
 • myć żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą,
 • nie stosować dezodorantów i antyperspirantów bezpośrednio po zabiegu (jeśli depilacja dotyczyła pach),
 • można stosować  krem Alantan Plus, Bepanthen lub Dermopanthen,
 • nie podrażniać skóry,
 • preparaty o działaniu złuszczającym wprowadzać po 2 tygodniach od zabiegu

Pozwól sobie na chwilę przyjemności

Umów się na wizytę do naszego salonu kosmetycznego i poczuj się odmieniona!