Depilacja laserowa laserem diodowym Light Sheer™ Lumenis

W So Skin Studio zabiegi epilacji wykonujemy najnowszym laserem diodowym LIGHT SHEER® DESIRE™ firmy Lumenis. Jest to najlepszy, certyfikowany sprzęt, a firma Lumenis od 15 lat cieszy się niesłabnącą renomą na całym świecie. Dzięki laserowi Light Sheer trwała depilacja odbywa się trzy razy szybciej i z jeszcze lepszą jakością!

Jak przebiega depilacja laserowa?

Laser do depilacji Light Sheer działa bezpośrednio na melaninę zawartą w barwniku włosa. Wiązka światła lasera dociera do mieszka włosowego, a następnie pochłaniana jest przez jego barwnik (melaninę). Prowadzi to do trwałego usunięcia cebulki włosa. Zabieg jest bardzo precyzyjny i nie uszkadza pozostałych tkanek i depilowanej skóry. Podczas depilacji laserowej możemy odczuwać dyskomfort, ale minimalizujemy go stosując zimne kompresy po każdym oddanym “strzale” wiązki laserowej.

Najnowszy Depilacyjny Laser na Świecie

Dlaczego Light Sheer jest tak skuteczny? Wszystko zawdzięczamy dwóm, wymiennym głowicą lasera, które doskonale dopasowują się do powierzchni depilowanej skóry i docierają wprost do cebulek włosa.

 • Mała głowica – o wymiarach 9mm x 9mm służy do depilacji niewielkich i trudno dostępnych miejsc, np. pach, wąsika.
 • Duża głowica – o wymiarach 22mm x 35mm używamy jej w trakcie depilacji nóg, pleców czy brzucha. Większa powierzchnia głowicy gwarantuje głębsze wnikanie światła laserowego, dzięki czemu na dużych częściach ciała jesteśmy w stanie uzyskać rewelacyjne efekty.

Podczas jednego zabiegu niszczymy ok. 20-30% włosów, czyli tych, które znajdują się w fazie aktywnego wzrostu. Aby osiągnąć efekt gładkiej skóry na zawsze trzeba wykonać min. 5-6 zabiegów w odstępach 4-12 tygodni. Systematyczność jest bardzo ważna i przyczynia się do końcowego efektu zabiegów.

Tuż przed wykonaniem depilacji laserowej przeprowadzamy mapowanie ciała – czyli skórę poddawaną zabiegowi dzielimy na mniejsze części, rysując niewielkie kwadraciki zmywalną kredką. Dzięki temu mamy pewność, że nie zapomnieliśmy o żadnym kawałku ciała.

Cała procedura trwałego usuwania włosów laserem Light Sheer jest bezpieczna, komfortowa i maksymalnie skuteczna. Tylko światło lasera diodowego precyzyjnie dociera do cebulek włosa i niszczy je bezpowrotnie.

Jak się przygotować do zabiegu?

Bardzo ważne jest właściwe przygotowanie się do zabiegu, należy trzymać się następujących zasad:

 1. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji.
 2. Skóra powinna być czysta i nienakremowana. Nie powinna być przesuszona czy podrażniona.
 3. Przed zabiegiem i pomiędzy zabiegami włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres min. 4 -6 tygodni. Można golić wyłącznie maszynką.
 4. Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac i inne), Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed zabiegiem.
 5. Peelingi należy odstawić 1 tydzień wcześniej.
 6. Terapia doustna retinoidami wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji a pierwszym zabiegiem depilacji.
 7. Leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, herbata Figura 1, 2) wymagają odstawienia na 2 tygodnie przed zabiegiem.
 8. Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. Zabieg jest możliwy po wyleczeniu infekcji.
 9. Świeża opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa po opalaniu wynosi 4 tygodnie. Nie należy używać również samoopalaczy min. 2 tygodniu przed zabiegiem.

Przeciwwskazania

Kiedy nie można poddać się depilacji laserowej? Wykluczeniem do zabiegu jest:

 • ciąża, karmienie piersią;
 • świeża opalenizna;
 • zażywanie leków i/lub ziół światłouczulających;
 • choroba nowotworowa;
 • opryszczka w obrębie miejsca zabiegu;
 • zmiany wirusowe lub bakteryjne w miejscu depilacji;
 • bielactwo, łuszczyca, rybia łuska, bliznowce.

Po zabiegu należy trzymać się kliku zasad:

 1. Opalanie jest bezwzględnie przeciwwskazane do 2 tygodni po zabiegu. W tym okresie należy stosować kremy z filtrem SPF 50.
 2. Kolejne zabiegi należy wykonywać w odstępach od 4 do 12 tygodni, w zależności od części ciała.
 3. Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry oraz/lub strupki. Wszystkie objawy powinny ustąpić maksymalnie po kilku dniach. W tym czasie należy skórę traktować delikatnie:
 • myć żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą,
 • nie stosować dezodorantów i antyperspirantów bezpośrednio po zabiegu (jeśli depilacja dotyczyła pach),
 • można stosować  krem lub maść Alantan lub Bepanthen lub Dermopanthen,
 • nie podrażniać skóry, preparaty o działaniu złuszczającym wprowadzać po 2 tygodniach od zabiegu

Pozwól sobie na chwilę przyjemności

Umów się na wizytę do naszego salonu kosmetycznego i poczuj się odmieniona!