Depilacja laserowa laserem diodowym Light Sheer™ 

W So Skin Studio zabiegi epilacji wykonujemy najnowszym laserem diodowym LIGHT SHEER® DESIRE™ firmy Lumenis. Jest to najlepszy, certyfikowany sprzęt, a firma Lumenis od 15 lat cieszy się niesłabnącą renomą na całym świecie. Dzięki laserowi Light Sheer trwała depilacja odbywa się trzy razy szybciej i z jeszcze lepszą jakością!

Jak przebiega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa oparta jest na zjawisku selektywnej fototermolizy tzn. wiązka światła lasera dociera do mieszka włosowego, a następnie pochłaniana jest przez jego barwnik czyli melaninę, która jest zgromadzona w dolnej części korzenia włosa (w opuszce i łodydze włosa). Dlatego im więcej barwnika, a więc ciemniejsze włoski, tym depilacja jest skuteczniejsza – to dobra wiadomość dla szatynek i osób z grubymi ciemnymi włosami, które zawsze sprawiają najwięcej kłopotów przy goleniu, wyrywaniu i odrastaniu.

Z takim rozmieszczeniem melaniny mamy do czynienia tylko w aktywnej fazie wzrostu włosa zwanej anagenem. Pozostałe włosy w fazach katagen (przejścia) i telogen (spoczynku) nie są już odżywiane przez korzeń włosa, dlatego światło lasera nie dotrze do ich cebulek.

Podczas jednego zabiegu niszczymy ok. 20-30% włosów, czyli tych, które znajdują się w fazie aktywnego wzrostu. Aby osiągnąć efekt gładkiej skóry na zawsze trzeba wykonać od 6 do 10 zabiegów w odstępach 4-12 tygodni. Systematyczność jest bardzo ważna i przyczynia się do końcowego efektu zabiegów.

Cała procedura trwałego usuwania włosów laserem Light Sheer jest bezpieczna, komfortowa i maksymalnie skuteczna. Tylko światło lasera diodowego dociera do bezpośrednio cebulek włosa, zabieg jest bardzo precyzyjny i nie uszkadza pozostałych tkanek i depilowanej skóry.

Najnowszy depilacyjny Laser na Świecie

Dlaczego Light Sheer jest tak skuteczny? Wszystko zawdzięczamy dwóm, wymiennym głowicą lasera, które doskonale dopasowują się do powierzchni depilowanej skóry i docierają wprost do cebulek włosa.

 • Mała głowica – o wymiarach 9mm x 9mm służy do depilacji niewielkich oraz trudno dostępnych miejsc, np. pachy, bikini, wąsik.
 • Duża głowica – o wymiarach 22mm x 35mm używamy jej w trakcie depilacji takich obszarów ciała jak nogi, ręce, plecy. Większa powierzchnia głowicy gwarantuje głębsze wnikanie światła laserowego, dzięki czemu na dużych częściach ciała jesteśmy w stanie uzyskać rewelacyjne efekty.

 

Jak się przygotować do zabiegu?

Bardzo ważne jest właściwe przygotowanie się do zabiegu, należy trzymać się następujących zasad:

 1. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji.
 2. Skóra powinna być czysta i nienakremowana. Nie powinna być przesuszona czy podrażniona.
 3. Przed zabiegiem i pomiędzy zabiegami włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres min. 4 -6 tygodni. Można golić wyłącznie maszynką.
 4. Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac i inne), Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed zabiegiem.
 5. Peelingi należy odstawić 1 tydzień wcześniej.
 6. Terapia doustna retinoidami wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji a pierwszym zabiegiem depilacji.
 7. Leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, herbata Figura 1, 2) wymagają odstawienia na 2 tygodnie przed zabiegiem.
 8. Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. Zabieg jest możliwy po wyleczeniu infekcji.
 9. Świeża opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa po opalaniu wynosi 4 tygodnie. Nie należy używać również samoopalaczy min. 2 tygodnie przed zabiegiem.

Przeciwwskazania

Kiedy nie można poddać się depilacji laserowej? Wykluczeniem do zabiegu jest:

 • ciąża, karmienie piersią;
 • świeża opalenizna;
 • zażywanie leków i/lub ziół światłouczulających;
 • choroba nowotworowa;
 • opryszczka w obrębie miejsca zabiegu;
 • zmiany wirusowe lub bakteryjne w miejscu depilacji;
 • bielactwo, łuszczyca, rybia łuska, bliznowce.
 • tatuaże – te miejsca omijamy podczas depilacji

Po zabiegu należy trzymać się kilku zasad:

 1. Opalanie jest bezwzględnie przeciwwskazane do 2 tygodni po zabiegu. W tym okresie należy stosować kremy z filtrem SPF 50.
 2. Kolejne zabiegi należy wykonywać w odstępach od 4 do 12 tygodni, w zależności od części ciała.
 3. Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry oraz/lub strupki. Wszystkie objawy powinny ustąpić maksymalnie po kilku dniach. W tym czasie należy skórę traktować delikatnie:
 • myć żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą,
 • nie stosować dezodorantów i antyperspirantów bezpośrednio po zabiegu (jeśli depilacja dotyczyła pach),
 • można stosować  krem lub maść Alantan lub Bepanthen lub Dermopanthen,
 • nie podrażniać skóry, preparaty o działaniu złuszczającym wprowadzać po 2 tygodniach od zabiegu

Pozwól sobie na chwilę przyjemności

Umów się na wizytę do naszego salonu kosmetycznego i poczuj się odmieniona!