Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to bezoperacyjny zabieg polegający na usuwaniu tkanki tłuszczowej, której nie można zredukować za pomocą diety i ćwiczeń. W zawiązku z tym lipoliza iniekcyjna służy do redukcji tylko miejscowo nagromadzonego tłuszczu i modelowania sylwetki.

Wskazaniem do zabiegu jest nagromadzenie tkanki tłuszczowej na podbródku, ramionach, przy kolanach, na wewnętrznej stronie ud, na zewnętrznej stronie ud tzw. bryczesy czy mała fałdka na brzuchu.

Zabieg polega na podawaniu bezpośrednio do tkanki tłuszczowej preparatu z roztworem fosfatydylocholiny, naturalnego składnika pochodzącego z ziaren soi, mającego działanie lipolityczne. Fosfatydylocholina rozpuszcza błonę komórkową komórek tłuszczowych i służy jako transporter tłuszczu w krwi w połączeniu z deoksycholatem – substancją niszczącą tłuszcz.

Zabieg skutkuje utratą 2-4 cm w obwodzie w miejscu podania preparatu. Ponadto skóra staje jędrna i gładka, ponieważ rozpad komórek tłuszczowych powoduje miejscową likwidację cellulitu.

 

Zaleca się wykonanie serii zabiegów. W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej wystarczą zwykle 2-3 zabiegi. Jeśli tkanka tłuszczowa jest gruba i obfita, należy poddać się większej liczbie zabiegów. Należy je wykonać w odstępie 2-6 tygodni.

Pozwól sobie na chwilę przyjemności

Umów się na wizytę do naszego salonu kosmetycznego i poczuj się odmieniona!