Zalety pedicure

Pedicure to jeden z zabiegów, o którym większość osób zapomina nawet przy okazji innych domowych pielęgnacji. Statystycznie kremów przystosowanych do stóp używamy niezwykle rzadko, najczęściej w przypadku kiedy znajdują się już w bardzo złym stanie. Stare porzekadło mówi jednak, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Jeżeli nie należymy do grupy szczęściarzy, których stopy mimo braku pielęgnacji wyglądają znakomicie, należy wziąć sprawy w swoje ręce i zadbać o tę część ciała, na której skóra ma skłonności do łuszczenia się, przesuszania i powstawania odcisków i bolesnych nagniotków. Zapraszamy do lektury.

Dobrze wykonany pedicure

Dobrze wykonany zabieg pedicure wraz z odpowiednią domową pielęgnacją, potrafi zdziałać z naszymi stopami prawdziwe cuda. Jeżeli masz skłonności do nadmiernego rogowacenia, powstawania odcisków i innych schorzeń, zabieg jest najlepszym, co możesz sobie podarować. Problemy widoczne są zwłaszcza w letnich okresach, kiedy musimy pokazać nasze stopy całemu światu, zakładając japonki lub sandały. Dzięki regularnemu pedicure nie musisz się tego obawiać.

W jakich odstępach czasu można stosować pedicure

Zabieg pedicure można wykonywać właściwie bez żadnych dłuższych przerw czasowych. Wszystko zależy od tego, w jakiej kondycji znajdują się nasze stopy i z jakimi schorzeniami będzie musiała uporać się kosmetolożka. Z tego względu, jeżeli myślisz o porządnej rehabilitacji swoich stóp, zadbaj o nie już dziś, przy pomocy kremów i kosmetyków przystosowanych do tej części ciała. Dzięki temu późniejszy zabieg będzie bardziej efektywny i znaczącą poprawę zaobserwujesz po kilku sesjach. Pamiętaj, że odpowiednia kondycja stóp zależy właśnie od regularnej pielęgnacji przez cały rok.

Pedicure dla Panów

W ostatnich latach oprócz kobiet zabiegiem pedicure zaczyna się interesować coraz więcej mężczyzn. Zadbane i estetycznie wyglądające stopy są pewnego rodzaju standardem, który warto sobie zagwarantować, aby uniknąć konsekwencji w postaci wspomnianych wcześniej odcisków lub modzeli. Kwestie estetyczne również są szczególnie istotne, a nowoczesny mężczyzna to zadbany mężczyzna.

Zabieg klasycznego pedicure dla panów obejmuje najczęściej nie tylko skrócenie i opiłowanie paznokci oraz odsunięcie skórek, ale również wygładzenie płytki i pozbycie się zgrubiałego naskórka. Kosmetyczka zwraca również uwagę na pięty, stosując pachnące peelingi i relaksujące masaże. Na koniec paznokcie zostają polakierowane odżywką, a na stopy zostaje nałożony specjalny krem. Po takim zabiegu żaden mężczyzna nie musi obawiać się wyjścia na miasto w odkrytych butach.