Co powinnaś wiedzieć o depilacji laserowej?

Zbliża się lato, dlatego w wielu kobiecych magazynach i na portalach internetowych pojawiają się kolejne informacje o niezawodnych metodach depilacji. Wrastające włoski, podrażnienia skóry czy godziny stracone na depilacji za pomocą maszynki mogą doprowadzać do szewskiej pasji. Jeżeli tak jak większość kobiet masz tego dość, warto zdecydować się na zabieg depilacji laserowej. Co powinnaś wiedzieć przed wizytą w salonie? Zapraszamy do lektury.

Depilacja laserowa to jeden z najbardziej popularnych zabiegów należących do działu medycyny estetycznej. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej technologii pozwala na usunięcie włosów z każdej części ciała. Pomimo groźnej nazwy z wykorzystaniem słowem – „laser”, jest bezpieczny i o wiele bardziej przyjemny niż wyrywanie włosów przy pomocy depilatora. Warto również podkreślić, że po każdej zakończonej sesji, na długi czas zapomnisz o problemie codziennego golenia.

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

W przypadku jakichkolwiek zabiegów z zakresu medycyny estetycznej polecamy wizytę w sprawdzonym salonie. Dzięki temu masz pewność, że oddajesz się w ręce profesjonalistów, którzy spowodowali uśmiech na twarzy wielu klientek. Depilację laserową wykonuje kosmetolog. Po przygotowaniu skóry przykłada głowicę lasera, który za pomocą zjawiska selektywnej fototermolizy (niszczenie cząstek danej struktury przez pochłonięcie przez nią energii), trwale niszczy strukturę cebulek włosowych.

Czy zabieg jest bolesny?

Kwestia bólu w medycynie estetycznej jest umowna, ze względu na to, że każdy posiada inną granicę odporności. Brzmi strasznie? Wcale tak nie jest. Wyobraź sobie kobiety, które potrafią tatuować nawet najbardziej czułe miejsca. Większości zabiegów mogą nawet nie poczuć. Jeżeli jednak skupimy się na szarej Kowalskiej, podczas depilacji laserowej można odczuwać delikatne pieczenie. Uczucie przypomina szczypanie lub swędzenie.

Długość zabiegu oraz efekty

Długość trwania zabiegu zależy od powierzchni, którą chcemy wydepilować. Konsultacja z kosmetologiem pomoże zaplanować depilację w odpowiedni i skuteczny sposób. Średni czas jej trwania to od pół godziny do 1,5 godziny. Jeżeli wybierzesz renomowany gabinet, w którym znajduje się najnowocześniejszy sprzęt taki jak laser diodowy z dwiema głowicami do różnych części ciała, czas może być krótszy.

Aby w pełni pozbyć się niechcianych włosów, należy wykonać serię zabiegów, każdy zabieg w odstępach 4-8 tygodni. Ich częstotliwość ustala kosmetolog na podstawie gospodarki hormonalnej lub rodzaju i miejsca pojawiania się włosów. Pamiętaj, że podczas zabiegu nie można mieć świeżej opalenizny, a więc na miesiąc przed zabiegiem nie należy się opalać zarówno na słońcu jak i w solarium. Przeciwwskazaniem do zabiegów jest również zażywanie leków zawierających Retinol – w trakcie kuracji i do 6 m-cy po jej zakończeniu. Miesiąc przed zabiegiem nie należy wyrywać włosków, a tylko golić je maszynką.

Więcej szczegółów dotyczących depilacji dowiesz się podczas konsultacji poprzedzającej zabiegi.