Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to świetny sposób na to, aby pozbyć się na stałe niechcianego owłosienia z wybranej partii ciała. Aby skutecznie pozbyć się nieestetycznych włosów, konieczne jest wykonanie kilku serii. Jak przygotować się do depilacji laserowej w zależności od danej partii ciała? Wyjaśniamy!

Spis treści:

  • Jak przygotować się do depilacji laserowej bikini
  • Jak przygotować się do depilacji laserowej pach
  • Jak przygotować się do depilacji laserowej twarzy

Jak przygotować się do depilacji laserowej bikini

Jeśli planujemy depilację laserową bikini, należy umówić się na wizytę. Podczas rozmowy należy powiedzieć o kilku istotnych kwestiach, które być może sprawią, że zabieg depilacji laserowej trzeba będzie odłożyć w czasie. Należą do nich: świeża opalenizna, ciąża, przerwana ciągłość naskórka, leki lub zioła fotouczulające, epilepsja, terapia retinoidami (witamina A), przyjmowanie leków, które obniżają krzepliwość krwi, łuszczyca, przebarwienia, bielactwo, bliznowce, infekcje skórne, rozrusznik serca, świeże zabiegi chirurgiczne. W zależności od dolegliwości, specjalista poinformuje nas, czy trzeba będzie zrezygnować z zabiegu, czy być może poczekać na jego wykonanie. Jeśli wszystko będzie w porządku, dzień przed zabiegiem golimy skórę w okolicach bikini.

Jak przygotować się do depilacji laserowej pach

Pachy to miejsce, które zazwyczaj nie jest opalane, więc przeważnie nie ma przeciwwskazań co do tego, aby wykonać depilację laserową. Należy jednak poinformować o powyższych dolegliwościach podczas umawiania się na zabieg. Pachy golimy dzień przed udaniem się na depilację laserową. Podczas pierwszej wizyty specjalista oceni stan skóry. Jeśli zauważy niepokojące zmiany skórne, być może będzie konieczna konsultacja u dermatologa.

Jak przygotować się do depilacji laserowej twarzy

Golimy wybraną partię ciała przed zabiegiem. Nie stosujemy żadnych kremów! Skóra powinna być jednak nawilżona, dlatego warto stosować krem nawilżający oraz pić dużo wody kilka dni przed zabiegiem. Ograniczamy wizyty w solarium, stosowanie samoopalacza, bronzera. Rezygnujemy także z opalania się na słońcu co najmniej 6 tygodni przed zabiegiem depilacji laserowej.