Fibryna autologiczna Katowice

Fibryna autologiczna, fibryna bogatopłytkowa to materiał pozyskiwany – podobnie jak osocze bogatopłytkowe – z własnej krwi pacjenta. Również jak osocze bogatopłytkowe (ang. PRP-Platelet Rich Plasma), fibryna bogatopłytkowa to materiał, który chętnie jest wykorzystywany w medycynie estetycznej, choć są pomiędzy nimi pewne różnice. Można zabiegi z użyciem fibryny bogatopłytkowej wykonywać na skórze twarzy, szyi i innych miejscach, gdzie np. występują blizny.

Fibryna bogatopłytkowa, w odróżnieniu od osocza, po podaniu do tkanek tworzy trójwymiarową przestrzeń. W przestrzeniach trójwymiarowej sieci fibryny umiejscowione są wysokie stężenia płytek krwi, czynników wzrostu, komórki macierzyste HSCs oraz leukocyty. Wszystkie te elementy składowe fibryny odgrywają bardzo istotną rolę w regeneracji tkanek.

Czym jest autologiczna fibryna?

Fibryna jest matrycą autogenną. Oznacza to, że stymuluje gojenie i wzrosty tkanek miękkich. Fibryna zawiera wiele czynników (np. czynniki wzrostu), które przyspieszają angiogenezę, tworzenie się fibroblastów, co przyspiesza proces gojenia oraz przyspiesza proces powstawania nowych komórek. Dzieje się tak, ponieważ fibryna uwalnia czynniki wzrostu stymulujące produkcję nowego kolagenu, a także cytokiny i nowych komórek, które przyspieszają i usprawniają proces regeneracji tkanek.

Głównym celem podawania pacjentom fibryny autologicznej jest rewitalizacja skóry, wygładzenie zmarszczek, redukcja bruzd i odmłodzenie skóry. Dzięki wypełnieniu fibryną możliwe jest przywrócenie jędrności w tych miejscach, w których z wiekiem nastąpił ubytek podskórnych tkanek. Osocze bogatopłytkowe w takiej sytuacji nie zapewniłoby tak dobrych efektów.

Płynna fibryna I-PRF podana miejscowo do tkanek natychmiast wypełnia przestrzenie od wewnątrz. Dzięki tworzącej się w tkankach strukturze przestrzennej, znajdujące się w sieci płytki krwi, krwinki białe oraz komórki macierzyste powoli uwalniane są z macierzy fibrynowej i rozpoczyna się proces odnowy tkanek, komórek i naczyń oraz angiogenezy (tworzenia nowych naczyń krwionośnych).

Efektem podania autologicznej fibryny jest redukcja zmarszczek na twarzy oraz jej odmłodzenie poprzez wypełnienie fibryną określonych miejsc, w których nastąpiły z wiekiem ubytki tkanek podskórnych, takie jak:

  • bruzdy nosowo-wargowe,
  • okolice oczu,
  • dolina łez,
  • lwia zmarszczka,
  • czoło.

Wskazania do zabiegu

  • znamienne oznaki starzenia się skóry: fałdy, bruzdy, kurze łapki, zmarszczki głębokie
  • skóra zapadnięta z ubytkami tkanek
  • wypełnienie i regeneracja blizn po trądziku

Zabieg z wykorzystaniem autologicznej fibryny bogatopłytkowej można wykonywać oddzielnie lub w połączeniu z zabiegiem osocza bogatopłytkowego. Takie połączenie pozwoli na maksymalizację obu zabiegów! W przypadku autologicznej fibryny, efekt delikatnego wypełnienia widoczny jest natychmiast po zabiegu i utrzymuje się nawet do 2 lat.

Pozwól sobie na chwilę przyjemności

Umów się na wizytę do naszego salonu kosmetycznego i poczuj się odmieniona!