Fibryna autologiczna bogatopłytkowa to materiał pozyskiwany – podobnie jak osocze – z krwi własnej pacjenta.

Fibryna w odróżnieniu od osocza, po podaniu do tkanek tworzy trójwymiarową przestrzeń. W przestrzeniach trójwymiarowej sieci fibryny umiejscowione są wysokie stężenia płytek krwi, czynników wzrostu, komórki macierzyste HSCs oraz leukocyty.

Wszystkie te elementy składowe fibryny odgrywają bardzo istotną rolę w regeneracji tkanek.

Prosta procedura pozyskania fibryny bogatopłytkowej wykorzystuje jedynie fizjologiczne właściwości krwi. Krew jest pobrana i odwirowana bez żadnych antykoagulantów oraz sztucznych aktywatorów.

Płynna fibryna I-PRF podana miejscowo do tkanek natychmiast wypełnia przestrzenie od wewnątrz. Dzięki tworzącej się w tkankach strukturze przestrzennej, znajdujące się w sieci płytki krwi, krwinki białe oraz komórki macierzyste powoli uwalniane są z macierzy fibrynowej i rozpoczyna się proces odnowy tkanek, komórek i naczyń oraz angiogenezy (tworzenia nowych naczyń krwionośnych).

Efektem podania autologicznej fibryny jest redukcja zmarszczek na twarzy oraz jej odmłodzenie poprzez wypełnienie fibryną określonych miejsc, w których nastąpiły z wiekiem ubytki tkanek podskórnych, takie jak:

  • bruzdy nosowo-wargowe,
  • okolice oczu,
  • dolina łez,
  • lwia zmarszczka,
  • czoło.

Wskazania do zabiegu

  • znamienne oznaki starzenia się skóry: fałdy, bruzdy, kurze łapki, zmarszczki głębokie
  • skóra zapadnięta z ubytkami tkanek
  • wypełnienie i regeneracja blizn po trądziku

Potencjał regeneracyjny fibryny i jest znacznie większy niż zwykłego osocza bogatopłytkowego.

Zabieg daje większe i bardziej widoczne efekty w postaci przebudowy, regeneracji i naprawy struktur skóry, między innymi dzięki zawartości komórek macierzystych.

Zabieg z wykorzystaniem autologicznej fibryny bogatopłytkowej można wykonywać oddzielnie lub w połączeniu z zabiegiem osocza bogatopłytkowego. Takie połączenie pozwoli na maksymalizację obu zabiegów! W przypadku autologicznej fibryny, efekt widoczny jest natychmiast po zabiegu i utrzymuje się nawet do 2 lat.

Pozwól sobie na chwilę przyjemności

Umów się na wizytę do naszego salonu kosmetycznego i poczuj się odmieniona!